Головбух

Придбання через біржу приміщення, яке перебувало в заставі банку

  • 1 грудня 2014
  • 33

ПРОБЛЕМА

ТОВ виграло тендер на придбання через біржу приміщення, яке перебувало в заставі банку. Кошти були сплачені на рахунок біржі, яка після оголошення результатів конкурсу та оголошення переможця перерахувала їх банку. Оскільки попередній договір з банком не укладався, чи має банк зараз укласти з ТОВ договір купівлі-продажу та нотаріально його реєструвати? Якщо договір не укладався, як виписувати податкову накладну?

РІШЕННЯ

До договору купівлі-продажу на біржах, конкурсах, аукціонах (публічних торгах) застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено законом про ці види договорів купівлі-продажу або не випливає з їхньої суті (п. 4 ст. 656 Цивільного кодексу України).

Положення про порядок проведення аукціонів (публічних торгів) з реалізації заставленого майна затверджено постановою КМУ від 22.12.1997 № 1448 (далі — Положення № 1448).

З моменту визнання переможця аукціону внесені ним до початку аукціону кошти протягом п’яти днів перераховуються організатором аукціону заставодержателю.

У цей же термін організатор аукціону складає акт про реалізацію нерухомого майна і подає його на затвердження суду, який прийняв рішення про звернення стягнення на заставлене майно, або нотаріусу, що вчинив виконавчий напис. Копії затвердженого суддею акта видаються переможцю та організатору аукціону. На підставі акта (копії затвердженого суддею акта) про проведений аукціон нотаріус видає переможцю аукціону свідоцтво про придбання майна на аукціоні (п. 16 Положення № 1448).

Таким чином, придбання на прилюдних торгах, аукціонах нерухомого майна, на яке накладено арешт, не передбачає укладення договору купівлі-продажу, а оформляється шляхом видачі нотаріусом на підставі акта про реалізацію нерухомого майна свідоцтва про придбання нерухомого майна.

Отже, банк має право зазначити в податковій накладній номер і дату акта про реалізацію нерухомого майна, оскільки укладення такого акта передбачено Положенням № 1448.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл