Головбух

Як заповнювати податкову накладну при продажу імпортного товару

  • 1 грудня 2014
  • 24

ПРОБЛЕМА

Підприємець отримав від постачальника імпортне дизельне паливо. Чи потрібно в податковій накладній вказувати номер та дату ВМД при реалізації дизельного палива. Що робити з податковими накладними вже складаними та зареєстрованими у Єдиному реєстрі без даних щодо МД?

РІШЕННЯ

Згідно зі змінами, внесеними до Податкового кодексу України (ПК) Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів» від 20.11.2012 № 5503-VI з 1 січня до 1 липня 2013 року при складанні податкової накладної не потрібно було проставляти номер та дату митної декларації (МД), за якою здійснювалось митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України (п. 30 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України). Тобто з 01.07.2013 підприємствам при торгівлі імпортованими товарами потрібно проставляти дату та номер митної декларації у податковій накладній.

Але ж Міндоходів у своєму листі № 5790/6/99-99-19-04-01-10 від 26.06.2013 повідомив, що реквізити «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України» підлягають зазначенню у податковій накладній з моменту набрання чинності змін до форми податкової накладної про її доповнення відповідними графами для відображення таких реквізитів.

Внимание

Відповідно до змін, внесених до пункту 201.1 ПК Законом України від 24.10.2013 № 657-VII, з 1 січня 2014 року підпункт «ї» пункту 201.1 ПК, відповідно до якого потрібно було зазначати у податковій накладній номер та дату митної декларації, виключено.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл