Головбух

З якої дати вносити зміни в графу «Місцезнаходження покупця/продавця» у податковій накладній у разі перереєстрації

  • 1 грудня 2014
  • 27

ПРОБЛЕМА

Підприємство змінює юридичну адресу. З якої дати необхідно вносити зміни «Місцезнаходження покупця/продавця» у податковій накладній?

РІШЕННЯ

Пунктом 45.2 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що податковою адресою юридичної особи є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — ЄДР). Виходячи з логіки даного документу, лише змінивши дані в ЄДР, підприємство вже повинно у всіх своїх документах вказувати нову юридичну адресу.

Проте, не все так просто, як здається на перший погляд.

У разі зміни місцезнаходження проводиться перереєстрація платника ПДВ. Такі вимоги встановлені Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом МДЗ від 16.01.2014 № 26 (далі — Положення).

Відповідно до розділу IV Положення платник ПДВ подає до податкового органу, в якому перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація».

У разі перереєстрації дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою перереєстрації є останній день строку у 5 робочих днів від дня отримання додаткової реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація».

До дати перереєстрації платник ПДВ використовує попередні реквізити податкової реєстрації. Враховуючи зазначене, вносити зміни в графу «Місцезнаходження покупця/продавця» у податковій накладній слід з дати перереєстрації платника ПДВ.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл