Відображення у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних витрат на оренду майна у фізособи

37

ПРОБЛЕМА

Чи відображаються у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних витрати підприємства на оренду майна у фізичної особи? Чи враховується у сумі таких витрат ПДФО?

РІШЕННЯ

Право на нарахування ПДВ та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку (п. 201.8 Податкового кодексу України; ПК).

Підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, є податкова накладна, а також транспортний квиток, готельний рахунок, касовий чек (п. 201.10 та п. 201.11 ПК).

Внимание

У даному випадку надавач послуг — фізична особа не є суб’єктом господарювання, та, відповідно, не є платником ПДВ. Тобто підстав для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, у підприємства-орендаря немає.

Водночас суму витрат на сплату послуг з оренди майна підприємство повинно відобразити у Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр). Порядок ведення Реєстру затверджено наказом МДЗ 25.11.2013 № 708 (далі — Порядок № 708).

Для відображення зазначених сум у розділі ІІ «Отримані податкові накладні» Реєстру слід керуватись вимогами розділу IV Порядку № 708.

У розділі II Реєстру передбачено відображення інших документів, на підставі яких здійснюється облік операцій з придбання товарів/послуг.

Облік придбаних товарів/послуг на митній території України в осіб, які не зареєстровані платниками ПДВ, ведеться на підставі документів, що засвідчують постачання таких товарів/послуг. У даному випадку це платіжний документ, який підтверджує сплату орендного платежу фізособі на підставі договору оренди.

При цьому у графі 1 Реєстру проставляється номер запису платіжного документа, у графах 2, 3, 4 — його відповідні реквізити.

У графі 5 зазначається вид документа «НП» — документ, що засвідчує придбання товарів/послуг на митній території України в осіб, які не зареєстровані як платники ПДВ.

У графі 8 вказується загальна сума орендного платежу.

У разі придбання товарів/послуг в особи, не зареєстрованої платником ПДВ, у графах 10, 12, 14 та 16 проставляється «0».

За умови, що послуги з оренди, придбані у неплатника ПДВ, використовуються у господарській діяльності підприємства, сума оплати відображається у графі 9 Реєстру, а у графі 10 проставляється «0».

Важно

Сума нарахованої орендної плати є доходом фізособи-орендодавця та підлягає оподаткуванню ПДФО (пп. 164.2.5 ПК).

Податковим агентом, відповідальним за утримання та сплату ПДФО до бюджету, є підприємство-орендар (п. 170.1 та пп. 168.4.1 ПК). ПДФО утримується із суми орендної плати, тобто за рахунок фізособи-орендодавця.

Таким чином, суму нарахованої орендної плати до утримання ПДФО потрібно відображати у Реєстрі на підставі документа, що засвідчує факт нарахування орендного платежу.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль