Відображення у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних витрат на оренду майна у фізособи

35

ПРОБЛЕМА

Чи відображаються у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних витрати підприємства на оренду майна у фізичної особи? Чи враховується у сумі таких витрат ПДФО?

РІШЕННЯ

Право на нарахування ПДВ та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку (п. 201.8 Податкового кодексу України; ПК).

Підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, є податкова накладна, а також транспортний квиток, готельний рахунок, касовий чек (п. 201.10 та п. 201.11 ПК).

Внимание

У даному випадку надавач послуг — фізична особа не є суб’єктом господарювання, та, відповідно, не є платником ПДВ. Тобто підстав для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, у підприємства-орендаря немає.

Водночас суму витрат на сплату послуг з оренди майна підприємство повинно відобразити у Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр). Порядок ведення Реєстру затверджено наказом МДЗ 25.11.2013 № 708 (далі — Порядок № 708).

Для відображення зазначених сум у розділі ІІ «Отримані податкові накладні» Реєстру слід керуватись вимогами розділу IV Порядку № 708.

У розділі II Реєстру передбачено відображення інших документів, на підставі яких здійснюється облік операцій з придбання товарів/послуг.

Облік придбаних товарів/послуг на митній території України в осіб, які не зареєстровані платниками ПДВ, ведеться на підставі документів, що засвідчують постачання таких товарів/послуг. У даному випадку це платіжний документ, який підтверджує сплату орендного платежу фізособі на підставі договору оренди.

При цьому у графі 1 Реєстру проставляється номер запису платіжного документа, у графах 2, 3, 4 — його відповідні реквізити.

У графі 5 зазначається вид документа «НП» — документ, що засвідчує придбання товарів/послуг на митній території України в осіб, які не зареєстровані як платники ПДВ.

У графі 8 вказується загальна сума орендного платежу.

У разі придбання товарів/послуг в особи, не зареєстрованої платником ПДВ, у графах 10, 12, 14 та 16 проставляється «0».

За умови, що послуги з оренди, придбані у неплатника ПДВ, використовуються у господарській діяльності підприємства, сума оплати відображається у графі 9 Реєстру, а у графі 10 проставляється «0».

Важно

Сума нарахованої орендної плати є доходом фізособи-орендодавця та підлягає оподаткуванню ПДФО (пп. 164.2.5 ПК).

Податковим агентом, відповідальним за утримання та сплату ПДФО до бюджету, є підприємство-орендар (п. 170.1 та пп. 168.4.1 ПК). ПДФО утримується із суми орендної плати, тобто за рахунок фізособи-орендодавця.

Таким чином, суму нарахованої орендної плати до утримання ПДФО потрібно відображати у Реєстрі на підставі документа, що засвідчує факт нарахування орендного платежу.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль