Дата подання скарги покупцем про відсутність реєстрації продавцем податкової накладної в ЄРПН

19

ПРОБЛЕМА

Чи можна подати скаргу на постачальника, який не зареєстрував податкову накладну за листопад 2012 року у березні 2013 року, тоді, коли підприємство фактично отримало паперовий документ?

РІШЕННЯ

Право платника податку сформувати податковий кредит на підставі податкових накладних, які виписані у попередніх податкових періодах затверджено Податковим кодексом України (ПК). Так, платник ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, має право на податковий кредит протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної (абз. третій п. 198.6 ПК).

У той же час податковий кредит з ПДВ на підставі податкової накладної, яка підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), може бути сформований тільки за особливими правилами. Незареєстрована у ЄРПН податкова накладна не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту. Крім того, у такій ситуації продавець не звільняється від обов’язку включення суми ПДВ до суми податкових зобов’язань за звітний період (абз. дев’ятий п. 201.10 ПК). При цьому покупцю надається право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними ЄРПН.

Звертаємо увагу на лист ДПС від 16.01.2013 №721/6/15-3115. Податківці надали роз’яснення, що покупець може включити суми ПДВ до податкового кредиту на підставі заяви про порушення продавцем порядку реєстрації в ЄРПН за встановленою формою разом з податковою декларацією за звітний (податковий) період, у якому така накладна була складена.

Отже, податковий кредит покупця за березень 2013 року не може бути сформований на підставі податкової накладної, виписаної в листопаді 2012 року, та скарги на постачальника, який протягом п’яти місяців не зареєстрував таку податкову накладну в ЄРПН.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль