Головбух

Включення до податкового кредиту податкової накладної, не зареєстрованої в ЄРПН та отриманої із запізненням

  • 1 грудня 2014
  • 56

ПРОБЛЕМА

Покупець отримав із запізненням на два місяці податкову накладну, не зареєстровану в ЄРПН. Чи може покупець послуг подати скаргу до податкового органу, щоб не втратити право на податковий кредит?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 201.10 Податкового кодексу України (ПК) підставою для віднесення сум ПДВ до податкового кредиту є податкова накладна. Вона видається постачальником після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН).

Строк реєстрації податкової накладної в ЄРПН — не пізніше 15-ти кал. дн, наступних за датою її складання.

Відсутність факту реєстрації постачальником податкової накладної в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту.

У разі порушення постачальником порядку реєстрації податкової накладної в ЄРПН покупець має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника. Скарга є підставою для включення сум ПДВ до складу податкового кредиту.

Таким чином, покупець мав право подати до податкового органу скаргу до податкової декларації з ПДВ за той звітний період, у якому відбулась операція постачання послуг. У наступних періодах право на податковий кредит за цією податковою накладною втрачається.

Однак скаргу на постачальника до податкового органу за місцем реєстрації потрібно подати. Така скарга може бути підставою для проведення у постачальника виїзної позапланової перевірки.

Крім того, для розгляду питання щодо включення до податкового кредиту податкової накладної, отриманої із запізненням на два місяці, але не зареєстрованої в ЄРПН, слід звернутись з відповідною письмовою заявою до податкового органу. На користь платника можна привести наступний аргумент: платник ПДВ має право включити до складу податкового кредиту звітного періоду отримані податкові накладні, з дати виписки яких не минуло 365 кал. дн. (п. 198.6 ПК).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл