Як виправити помилку у розрахунку коригування до податкової накладної

63

ПРОБЛЕМА

Підприємство не зазначило в податковій накладній код товару. Згодом було подано розрахунок коригування, в якому теж допущено помилку. Як відкоригувати зареєстрований у Єдиному реєстрі податкових накладних помилково оформлений розрахунок коригування до податкової накладної?

РІШЕННЯ

Складаючи коригування до податкової накладної (ПН), насамперед, необхідно пам’ятати, що порядок коригування та вичерпний перелік випадків, при яких виникає необхідність коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту, наведено у статті 192 Податкового кодексу України (ПК).

Податкова накладна, яку зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), що виписана із вищевказаними помилками (відсутність обов’язкового реквізиту, зазначеного в пп. «і» п. 201.1 ПК) не підлягала коригуванню у зв’язку з відсутністю підстав для цього, у відповідності з нормами статті 192 ПК.

На жаль, механізм видалення помилково виписаних ПН та розрахунків коригувань з ЄРПН відсутній. У разі припущення в ПН будь-яких помилок, зокрема, «технічного» характеру, при складанні та реєстрації в ЄРПН можна скласти нову, вірну податкову накладну та зареєструвати її. При цьому треба встигнути це зробити у встановлений Податковим кодексом України строк — 15 календарних днів, наступних за днем складання ПН.

Тому, такі випадки призведуть до наявності розбіжностей, що не можуть бути виправлені. І є тільки один спосіб — зареєструвати в ЄРПН у встановлені строки ще одну ПН (вже вірну) та одночасно подати в податкові органи лист, в якому проінформувати про можливість наявності розбіжностей у відповідному податковому періоді та вказати причину такої розбіжності.

Звертаємо увагу, що можуть виникнути технічні помилки при здійсненні повторної реєстрації ПН в ЄРПН. У цьому разі можна отримати негативну відповідь про неможливість реєстрації ПН у зв’язку з наявністю подібної ПН у ЄРПН.

У будь-якому випадку підприємство повинно повідомити контрагента про факт наявності реєстрації в ЄРПН помилкової ПН, з метою недопущення позбавлення останнього податкового кредиту, шляхом подання останнім скарги у відповідності з нормами пункту 201.10 ПК.

Щодо виправлення помилки у розрахунку коригувань. Право на податковий кредит надає ПН, складена у відповідності з вимогами статті 201 ПК, з урахуванням її обов’язкової реєстрації при наявності певних обов’язкових на це вимог, передбачених ПК.

Розрахунок коригування — це документ, який змінює певні показники ПН. Тому, при реєстрації невірного розрахунку коригування, ПН зареєстрована раніше змінилась з урахуванням показників, що були вказані у розрахунку коригування. Якщо вже час на реєстрацію вірної ПН в ЄРПН вичерпаний та все ж таки підприємство вирішило виправити помилку шляхом подання розрахунку коригування, що виявився теж помилковий, то можна подати ще один розрахунок коригування, яким виправити помилку.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль