Головбух

Як відобразити отримані податкові накладні в головній книзі

  • 1 грудня 2014
  • 40

ПРОБЛЕМА

Якщо частину податкових накладних за червень поточного року включено до реєстру податкових накладних у червні, а в липні відображено в головній книзі, чи буде це порушенням?

РІШЕННЯ

Відповідно до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88, господарські операції відображаються в бухгалтерському обліку методом їх суцільного і безперервного документування. Записи в облікових регістрах здійснюються на підставі первинних документів.

Безпосередньо порядок бухгалтерського обліку податку на додану вартість встановлено Інструкцією з бухгалтерського обліку податку на додану вартість (наказ Мінфіну від 01.07.1997 № 141). Таким чином, при здійсненні операцій з придбання суми податкового кредиту з ПДВ повинні бути відображені в бухгалтерському обліку на дату здійснення попередньої оплати або на дату отримання накладної від постачальника.

Несвоєчасне відображення в бухгалтерському обліку операцій з ПДВ є порушенням норм вищезазначених документів і не відповідає вимогам Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV.

Вищенаведені порушення можуть призвести до викривлення залишків за рахунками 641 і 644, які належать до різних статей фінансової звітності. В залежності від співвідношення суми викривлення до валюти балансу (на практиці критична межа становить 5%), порушення може класифікуватися як несуттєве або істотне перекручення фінансової звітності (30 червня є звітною датою для складання проміжної фінансової звітності).

Якщо порушення суттєве, рекомендуємо розглянути необхідність проведення виправлень в обліку та подання уточнених фінансових звітів відповідно до вимог П(С)БО 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах».

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл