Головбух

Відображаємо розподіл податкового кредиту з ПДВ у реєстрі та декларації з ПДВ

  • 1 грудня 2014
  • 24

ПРОБЛЕМА

Як відобразити у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних та декларації з ПДВ розподіл податкового кредиту з ПДВ?

РІШЕННЯ

Пропорційне віднесення сум ПДВ до податкового кредиту передбачено статтею 199 Податкового кодексу України.

При використанні товарів частково в оподатковуваних операціях, а частково — в неоподатковуваних до складу податкового кредиту дозволяється включати лише частину ПДВ. Частка сплаченого (нарахованого) податку під час придбання товарів повинна відповідати частці використання таких товарів в оподатковуваних операціях.

Така частка визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій без ПДВ (сума значень рядків 1.1, 1.2, 2.1, 2.2 , 8.1, 8.1.1 колонки А декларації з ПДВ та всіх уточнюючих розрахунків) до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій без ПДВ (сума значень рядків 6, 8.1, 8.1.1 колонки А декларації та всіх уточнюючих розрахунків) за попередній календарний рік.

Розрахунок частки відображається в таблиці 1 Додатку 7 до податкової декларації з ПДВ, затвердженої наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966. Визначена у відсотках величина застосовується протягом поточного календарного року.

При цьому розподіл податкового кредиту здійснюється при занесенні отриманої податкової накладної до розділу ІІ реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр), затверджених наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 958. Таким чином, сума, що відповідає частці використання товарів в оподатковуваних операціях, записується у графах 10, 11 (12, 13 або 14, 15) Реєстру, а сума, що відповідає частці використання в операціях, звільнених від оподаткування, та тих, що не є об’єктом оподаткування, — у графах 16, 17.

Відображення результату таких операцій у податковій декларації з ПДВ:

  • у рядку 15.1 вказується частина, що включається до складу податкового кредиту;

  • у рядку 15.2 — частина, що не включається до складу податкового кредиту. Рядок 15 є узагальнюючим. У ньому вказується загальний обсяг придбання, зазначений у рядках 15.1 та 15.2 податкової декларації з ПДВ.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл