Відображаємо розподіл податкового кредиту з ПДВ у реєстрі та декларації з ПДВ

24

ПРОБЛЕМА

Як відобразити у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних та декларації з ПДВ розподіл податкового кредиту з ПДВ?

РІШЕННЯ

Пропорційне віднесення сум ПДВ до податкового кредиту передбачено статтею 199 Податкового кодексу України.

При використанні товарів частково в оподатковуваних операціях, а частково — в неоподатковуваних до складу податкового кредиту дозволяється включати лише частину ПДВ. Частка сплаченого (нарахованого) податку під час придбання товарів повинна відповідати частці використання таких товарів в оподатковуваних операціях.

Така частка визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій без ПДВ (сума значень рядків 1.1, 1.2, 2.1, 2.2 , 8.1, 8.1.1 колонки А декларації з ПДВ та всіх уточнюючих розрахунків) до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій без ПДВ (сума значень рядків 6, 8.1, 8.1.1 колонки А декларації та всіх уточнюючих розрахунків) за попередній календарний рік.

Розрахунок частки відображається в таблиці 1 Додатку 7 до податкової декларації з ПДВ, затвердженої наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966. Визначена у відсотках величина застосовується протягом поточного календарного року.

При цьому розподіл податкового кредиту здійснюється при занесенні отриманої податкової накладної до розділу ІІ реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр), затверджених наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 958. Таким чином, сума, що відповідає частці використання товарів в оподатковуваних операціях, записується у графах 10, 11 (12, 13 або 14, 15) Реєстру, а сума, що відповідає частці використання в операціях, звільнених від оподаткування, та тих, що не є об’єктом оподаткування, — у графах 16, 17.

Відображення результату таких операцій у податковій декларації з ПДВ:

  • у рядку 15.1 вказується частина, що включається до складу податкового кредиту;

  • у рядку 15.2 — частина, що не включається до складу податкового кредиту. Рядок 15 є узагальнюючим. У ньому вказується загальний обсяг придбання, зазначений у рядках 15.1 та 15.2 податкової декларації з ПДВ.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль