• Головна сторінка
  • » Статті
  • » ПДФО
  • » Відображення оподатковуваних операцій підприємства, звільненого від ПДВ, у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних

Відображення оподатковуваних операцій підприємства, звільненого від ПДВ, у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних

31

ПРОБЛЕМА

Підприємство займається діяльністю, звільненою від оподаткування ПДВ. Як відобразити розподіл сум податкового кредиту відповідно до частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних?

РІШЕННЯ

Реєстр виданих та отриманих податкових накладних є формою для запису (реєстрації) виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр), який з 01.12.2014 ведеться за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 958.

У розділі II Реєстру відображаються отримані податкові накладні, розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної), МД на ввезення товарів, а також інші документи, на підставі яких здійснюється облік операцій з придбання товарів/послуг (фіскальні чеки, рахунки, транспортні квитки тощо).

У графі 8 Реєстру вказується загальна сума придбання товарів/послуг, включаючи ПДВ. Розшифровка графи 8 здійснюється у графах 10-21. У графі 9 зазначається частка використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами/послугами та необоротними активами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями.

У графах 10, 12, 14, 16, 18 та 20 вказується вартість товарів/послуг без ПДВ, а у графах 11, 13, 15, 17, 19 та 21 — відповідні суми ПДВ. Суми ПДВ з неоподатковуваних операцій (графи 17, 19 та 21) до податкового кредиту не включаються.

Оподатковувані ПДВ операції відображаються у графах 10-15 Реєстру.

Оскільки підприємство здійснює оподатковувані та звільнені від оподаткування ПДВ операції, воно повинно провести розподіл сум податкового кредиту відповідно до частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях. Таку вимогу містить стаття 199 Податкового кодексу України.

Частка використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях визначається як відношення обсягу постачання оподатковуваних операцій (без ПДВ) до загального обсягу постачання (без ПДВ).

Сума коригування відповідає частці використання таких товарів/послуг в операціях, звільнених від оподаткування за звітний період.

У разі якщо платником проводиться розподіл сум податкового кредиту, в день отримання податкової накладної сума, що відповідає частці використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, записується у графах 10, 11, або графах 12, 13, або графах 14, 15 Реєстру, а сума, що відповідає частці використання в операціях, звільнених від оподаткування та тих, що не є об'єктом оподаткування, — у графах 16, 17, та/або графах 18, 19, та/або графах 20, 21.

При цьому у графі 5 до виду документа додається літера «Р» (наприклад, ПНПР — паперова податкова накладна, за якою проведено розподіл суми податкового кредиту, ПНЕР — електронна податкова накладна, за якою проведено розподіл суми податкового кредиту).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль