Головбух

Відображення оподатковуваних операцій підприємства, звільненого від ПДВ, у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних

  • 1 грудня 2014
  • 35

ПРОБЛЕМА

Підприємство займається діяльністю, звільненою від оподаткування ПДВ. Як відобразити розподіл сум податкового кредиту відповідно до частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних?

РІШЕННЯ

Реєстр виданих та отриманих податкових накладних є формою для запису (реєстрації) виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр), який з 01.12.2014 ведеться за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 958.

У розділі II Реєстру відображаються отримані податкові накладні, розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної), МД на ввезення товарів, а також інші документи, на підставі яких здійснюється облік операцій з придбання товарів/послуг (фіскальні чеки, рахунки, транспортні квитки тощо).

У графі 8 Реєстру вказується загальна сума придбання товарів/послуг, включаючи ПДВ. Розшифровка графи 8 здійснюється у графах 10-21. У графі 9 зазначається частка використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами/послугами та необоротними активами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями.

У графах 10, 12, 14, 16, 18 та 20 вказується вартість товарів/послуг без ПДВ, а у графах 11, 13, 15, 17, 19 та 21 — відповідні суми ПДВ. Суми ПДВ з неоподатковуваних операцій (графи 17, 19 та 21) до податкового кредиту не включаються.

Оподатковувані ПДВ операції відображаються у графах 10-15 Реєстру.

Оскільки підприємство здійснює оподатковувані та звільнені від оподаткування ПДВ операції, воно повинно провести розподіл сум податкового кредиту відповідно до частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях. Таку вимогу містить стаття 199 Податкового кодексу України.

Частка використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях визначається як відношення обсягу постачання оподатковуваних операцій (без ПДВ) до загального обсягу постачання (без ПДВ).

Сума коригування відповідає частці використання таких товарів/послуг в операціях, звільнених від оподаткування за звітний період.

У разі якщо платником проводиться розподіл сум податкового кредиту, в день отримання податкової накладної сума, що відповідає частці використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, записується у графах 10, 11, або графах 12, 13, або графах 14, 15 Реєстру, а сума, що відповідає частці використання в операціях, звільнених від оподаткування та тих, що не є об'єктом оподаткування, — у графах 16, 17, та/або графах 18, 19, та/або графах 20, 21.

При цьому у графі 5 до виду документа додається літера «Р» (наприклад, ПНПР — паперова податкова накладна, за якою проведено розподіл суми податкового кредиту, ПНЕР — електронна податкова накладна, за якою проведено розподіл суми податкового кредиту).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл