Головбух

Відображення у реєстрі та декларації з ПДВ касового чека, сума якого перевищує 200 грн.

  • 1 грудня 2014
  • 25

ПРОБЛЕМА

Як відобразити у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних і в декларації з ПДВ касовий чек, по якому підприємство не має права на податковий кредит?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту «б» пункту 201.11 Податкового кодексу України підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, без отримання податкової накладної є касовий чек. При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 грн. за день (без урахування ПДВ).

Якщо загальна сума отриманих товарів/послуг за касовим чеком перевищує 200 грн., підприємство не має права віднести до складу податкового кредиту ні всю суму ПДВ, сплачену під час придбання таких товарів/послуг, ні її частину.

При заповненні Реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957, дана операція відображається таким чином.

У графі 5 розділу ІІ «Отримані податкові накладні» підприємство проставляє позначення «ЧК» (касовий чек). До графи 8 заноситься загальна сума за чеком, включаючи ПДВ. Розшифровка цієї суми зазначається у графах 18 та 19 Реєстру, як придбані товари/послуги, які не призначаються для використання у господарській діяльності.

Обсяг придбання товарів чи послуг по товарному чеку, який підприємство не має права включити до податкового кредиту, відображається у колонці А рядка 14.1 декларації з ПДВ. Такий порядок передбачено підпунктом 3 пункту 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженго наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966.

При цьому до рядка 14.1 декларації заноситься сума разом з ПДВ. Крім того, сума за касовим чеком відображається у Додатку 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів» до декларації з ПДВ.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл