Головбух

Податкова накладна неплатнику ПДВ

  • 28 червня 2015
  • 280

ПРОБЛЕМА

Чи обов’язково з 01.02.2015 складати податкові накладні в електронному вигляді та реєструвати їх в ЄРПН на експортні операції та на експортне постачання продукції, виготовленої з давальницької сировини?

РІШЕННЯ

Із 01.02.2015 до 01.07.2015 діятиме перехідний період функціонування електронної системи оподаткування (п. 35 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України; ПК).

Особливості перехідного періоду:

  • всі податкові накладні та розрахунки коригування до них складаються лише в електронному вигляді та реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) незалежно від розміру ПДВ;

  • реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється без обмеження сумою ПДВ, обчисленою за формулою згідно з пунктом 200-1.3 ПК;

  • не застосовуються штрафи при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування до них.

Отже, реєстрації в ЄРПН підлягають всі без винятку податкові накладні. Навіть ті, які не видаються покупцям, зокрема, виписані неплатникам ПДВ. Правила складання таких податкових накладних встановлені Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом МФУ від 14.11.2014 № 1129.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл