Номенклатура товару у податковій накладній не співпадає з відвантаженим товаром: як провести коригування

81

ПРОБЛЕМА

Податкова накладна складена по передплаті і зареєстрована в ЄРПН. Постачання товару відбувалось протягом місяця. Але номенклатура фактично відвантаженого товару не співпадає з номенклатурою в податковій накладній. Як виписати розрахунок коригування податкового зобов’язання: один в кінці місяця чи по факту в день відвантаження продукції?

РІШЕННЯ

Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом МФУ від 22.09.2014 № 957 (у редакції наказу МФУ від 14.11.2014 № 1129; далі — Порядок № 957). Згідно з пунктом 15 Порядку № 957 до розділу I податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг. Продавець має здійснити нарахування податкових зобов’язань з ПДВ на суму авансового платежу із зазначенням повної номенклатури поставки за специфікацією згідно з укладеним договором та кількості, виходячи із відсотка авансового платежу.

Якщо в результаті фактичного відвантаження номенклатура товару не співпадає з податковою накладною, підприємство має скласти розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі — розрахунок коригування) у порядку, встановленому пунктами 21-25 Порядку № 957. Розрахунок коригування виписується у випадках, якщо:

після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін;

проводиться перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала;

повернуто постачальником сума попередньої оплати (п. 192.1 ПК).

Зміна номенклатури товарів є зміною суми компенсації їх вартості, оскільки один вид товарів кількісно або вартісно зменшується, а інший — на відповідну кількість або суму збільшується.

Оскільки авансовий платіж склав 100% суми поставки, підприємство склало податкову накладну на суму попередньої оплати, що надійшла на поточний рахунок в повному розмірі, зазначеному в договорі. Після того, як стане відомо, які товари не були поставлені, продавець повинен виписати розрахунок коригування та відкоригувати ті товари, кількість (вартість) яких зменшується. На титульному аркуші такого розрахунку підприємство вказує, до якої податкової накладної та на підставі якого договору вносяться зміни. Розрахунок коригування підприємство реєструє в ЄРПН у загальному порядку.

На нові товари, які були поставлені на заміну та не були зазначені в податковій накладній, продавець складає іншу податкову накладну. У такому випадку постачання проводилось протягом місяця, отже, підприємство має скласти декілька податкових накладних у день відвантаження товарів на заміну та зареєструвати їх в ЄРПН.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Не піймайтеся на штрафи: коригуйте відпускні правильно
Інвалютні операції: імпорт, експорт товарів, курсові різниці, валютні обмеження
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

Наталія Будніченко, головний редактор порталу «Головбух»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль