Складання податкової накладної щодо операції з орендної плати за земельний пай

67

ПРОБЛЕМА

Чи можна складати зведену податкову накладну при виплаті орендної плати за земельний пай фізичним особам в натуральній формі?

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 15 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 № 161-XIV істотними умовами договору оренди землі є:

об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);

строк дії договору оренди;

орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови.

Виплата орендної плати за земельні паї здійснюється, як правило, один раз на рік за підсумками роботи сільгосппідприємства, але можна передбачати й інший порядок (щомісяця, щокварталу).

При здійсненні розрахунків за оренду земельного паю у негрошовій формі в орендаря — платника ПДВ виникають податкові зобов’язання з ПДВ. У цьому разі при постачанні товарів/послуг у межах обміну іншим особам, не зареєстрованим платниками податку, база оподаткування визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості (п. 188.1 ПК).

Форма та Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957 (у редакції наказу МФУ від 14.11.2014 № 1129).

Пунктом 6 цього порядку визначено необхідність заповнювання граф «Вид цивільно-правового договору», «№» та «Дата укладання договору». Отже, у цих рядках підприємство повинно проставляти вид, номер та дату договору, відповідно до складених з фізичними особами договорів щодо оренди земельних ділянок.

Саме тому, що з кожною фізичною особою укладено окремий договір оренди землі, який містить індивідуальний номер договору та дату його складання, підприємство має складати окремі податкові накладні на операції, які здійснено з кожним кінцевим споживачем (пайовиком).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль