Зазначаємо код бензину згідно з УКТ ЗЕД у податковій накладній

88

ПРОБЛЕМА

Підприємство реалізує бензин за готівковий розрахунок. Облік ведеться за середньозваженими цінами. За чеком РРО неможливо визначити партію, постачальника, а покупець наполегливо вимагає в податковій накладній зазначити код згідно з УКТ ЗЕД, що складається з десяти знаків. Чи необхідно вказувати такий код у податковій накладній при роздрібній реалізації бензину?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 201.1 Податкового кодексу України (ПК) платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних. У податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити, зокрема код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957 (у редакції наказу МФУ від 14.11.2014 № 1129) затверджено форму податкової накладної та Порядок її заповнення. Цей Порядок передбачає внесення до графи 4 податкової накладної даних щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД. Графа 4 заповнюється у разі постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України на всіх етапах постачання таких товарів/послуг. Тобто зазначені вимоги стосуються і складання податкової накладної на підакцизні товари, відпущені через роздрібну мережу платникам ПДВ.

У цьому Порядку не зазначено, яку кількість знаків коду УКТ ЗЕД необхідно вносити до податкової накладної (на рівні товарної позиції — 4 знаки; на рівні товарної підпозиції — 6 знаків; на рівні товарної категорії — 8 знаків; на рівні товарної підкатегорії — 10 знаків). Тому на вимогу покупця у податковій накладній слід зазначити коди УКТ ЗЕД на рівні товарної підкатегорії — 10 знаків. Перелік кодів товарів зовнішньоекономічної діяльності зазначено в додатку до Закону України «Про митний тариф України» від 19.09.2013 № 584-VII та у підпункті 215.3.4 ПК.

Середньозважений облік ТМЦ не дає можливості правильно визначити КВЕД (призначення якого переважно статистичне). Крім того, він ускладнює заповнення інших граф податкової накладної: номенклатури товару, кількості (об’єму, обсягу), ціни постачання одиниці товару, без чого неможливий розрахунок загальної суми коштів, що підлягає сплаті. Зазначену інформацію повинні містити чеки РРО.

Технічні вимоги до спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів для автозаправних станцій визначені у Додатку 7 до протокольного рішення Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом від 27.06.2002 № 13.

Зокрема, у режимі реєстрації відпускання пального ЕККА повинен забезпечувати у єдиному нерозривному технологічному циклі друкування чеків установленої форми, які додатково містять номери паливо роздавальних колонок, через які здійснювалося відпускання пального, об’єм (в літрах) і вартість (у гривнях) фактично відпущеного пального.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль