Головбух

Зазначаємо код бензину згідно з УКТ ЗЕД у податковій накладній

  • 1 грудня 2015
  • 130

Підприємство реалізує бензин за готівковий розрахунок. Облік ведеться за середньозваженими цінами. За чеком РРО неможливо визначити партію, постачальника, а покупець наполегливо вимагає в податковій накладній зазначити код УКТ ЗЕД, що складається з десяти знаків. Чи необхідно вказувати такий код у податковій накладній при роздрібній реалізації бензину?

ПРОБЛЕМА

Підприємство реалізує бензин за готівковий розрахунок. Облік ведеться за середньозваженими цінами. За чеком РРО неможливо визначити партію, постачальника, а покупець наполегливо вимагає в податковій накладній зазначити код УКТ ЗЕД, що складається з десяти знаків. Чи необхідно вказувати такий код у податковій накладній при роздрібній реалізації бензину?

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 201.1 Податкового кодексу України (ПК) платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних. У податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити, зокрема код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Акцизний податок 2018

Наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957 (у редакції наказу МФУ від 14.11.2014 № 1129) затверджено форму податкової накладної та Порядок її заповнення. Цей Порядок передбачає внесення до графи 4 податкової накладної даних щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД. Графа 4 заповнюється у разі постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України на всіх етапах постачання таких товарів/послуг. Тобто зазначені вимоги стосуються і складання податкової накладної на підакцизні товари, відпущені через роздрібну мережу платникам ПДВ.

У цьому Порядку не зазначено, яку кількість знаків коду УКТ ЗЕД необхідно вносити до податкової накладної (на рівні товарної позиції — 4 знаки; на рівні товарної підпозиції — 6 знаків; на рівні товарної категорії — 8 знаків; на рівні товарної підкатегорії — 10 знаків). Тому на вимогу покупця у податковій накладній слід зазначити коди УКТ ЗЕД на рівні товарної підкатегорії — 10 знаків. Перелік кодів товарів зовнішньоекономічної діяльності зазначено в додатку до Закону України «Про митний тариф України» від 19.09.2013 № 584-VII та у підпункті 215.3.4 ПК.

Середньозважений облік ТМЦ не дає можливості правильно визначити КВЕД (призначення якого переважно статистичне). Крім того, він ускладнює заповнення інших граф податкової накладної: номенклатури товару, кількості (об’єму, обсягу), ціни постачання одиниці товару, без чого неможливий розрахунок загальної суми коштів, що підлягає сплаті. Зазначену інформацію повинні містити чеки РРО.

Технічні вимоги до спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів для автозаправних станцій визначені у Додатку 7 до протокольного рішення Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом від 27.06.2002 № 13.

Зокрема, у режимі реєстрації відпускання пального ЕККА повинен забезпечувати у єдиному нерозривному технологічному циклі друкування чеків установленої форми, які додатково містять номери паливо роздавальних колонок, через які здійснювалося відпускання пального, об’єм (в літрах) і вартість (у гривнях) фактично відпущеного пального.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл