Головбух

ПДВ і виробнича дотація з бюджету

  • 1 грудня 2014
  • 46

ПРОБЛЕМА

Як у податковому обліку враховується ПДВ, сплачений у складі витрат на придбання товарів за рахунок виробничої дотації з бюджету відповідно до пп. 197.1.28 ПК?

РІШЕННЯ

Витрати підприємства

Відповідно до підпункту 197.1.28 Податкового кодексу України (ПК) постачання товарів/послуг у частині суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету звільняються від оподаткування ПДВ та враховуються до складу витрат підприємства (абз. третій пп. 139.1.6 ПК).

Внимание

Склад витрат та порядок їх визнання встановлено статтею 138 ПК.

Пунктом 14.1.16 ПК визначено, що виробнича дотація з бюджету — це фінансова допомога з боку держави, що надається суб’єкту господарювання на безповоротній основі з метою зміцнення його фінансово-економічного становища та/або для забезпечення виробництва товарів, виконання робіт, надання послуг.

Податковий кодекс не містить обмежень щодо формування витрат підприємствами, які отримують виробничу дотацію з бюджету, тому підприємство формує витрати на придбання товарів за загальним правилом — відповідно до вимог статті 138 ПК.

ПДВ

Для підприємств, які здійснюють оподатковувані та неоподатковувані ПДВ операції, статтею 199 ПК передбачено пропорційне віднесення сум ПДВ до податкового кредиту.

Водночас, відповідно до пункту 199.6 ПК правила цієї статті не застосовуються та податковий кредит не зменшується в разі проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 ПК.

Важно

Тобто, при придбанні товарів всю суму ПДВ слід відносити до складу податкового кредиту.

Суми ПДВ, сплачені у складі витрат на придбання товарів за рахунок виробничої дотації з бюджету, відображаються у рядку 10 декларації з ПДВ, затвердженій наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл