ПДВ при реалізації основних фондів

48

ПРОБЛЕМА

У лютому 2011 підприємство придбало легковий автомобіль з ПДВ. Тоді ПДВ у податковий кредит не включався. У 2014 році цей автомобіль реалізується. Чи можна віднести ПДВ, сплачений при придбанні авто до податкового кредиту при продажу і включити його в загальну декларацію з ПДВ? Господарство є платником ПДВ за спеціальним режимом оподаткування.

РІШЕННЯ

Норми Податкового кодексу України (ПК) не містять обмежень щодо включення до складу податкового кредиту сум ПДВ, сплачених при придбанні легкового автомобіля. При цьому слід зазначити, що згідно з пунктом 198.6 ПК право на включення отриманої податкової накладної до складу податкового кредиту у платника податку зберігається протягом 365-ти календарних днів з дати складання такої податкової накладної.

Оскільки легковий автомобіль було придбано кілька років тому, то при продажу його як товару у 2014 році право на податковий кредит у підприємства відсутнє. При цьому у підприємства виникають податкові зобов’язання, нараховані на продажну вартість автомобіля, встановлену договором, а при здійсненні контрольованих операцій — не нижче рівня звичайної ціни, що склалася на момент такого продажу.

Оскільки автомобіль не є сільськогосподарською продукцією, то податкові зобов’язання відображаються платником у загальній декларації з ПДВ, затвердженій наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966 за відповідний податковий (звітний) період.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль