• Головна сторінка
  • » Статті
  • » ПДФО
  • » Як продавцю відобразити в ПДВ списані ТМЦ, якщо їх заміна була проведена на підставі гарантійних домовленостей з покупцем

Як продавцю відобразити в ПДВ списані ТМЦ, якщо їх заміна була проведена на підставі гарантійних домовленостей з покупцем

23

ПРОБЛЕМА

Підприємство реалізувало продукцію власного виробництва. Згодом частина деталей, що були використані для виробництва продукції, вийшли з ладу й були замінені покупцю згідно з домовленістю про надання гарантійних зобов’язань. На несправні деталі було складено акт на їх списання. Як бути з податковим кредитом за списаними деталями, які були придбані раніше для виробництва реалізованої продукції?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 198.5 Податкового кодексу України (ПК) якщо придбані товари у подальшому фактично використовуються в операціях, які не є об’єктом оподаткування відповідно до статті 196 ПК або звільняються від оподаткування відповідно до статті 197 ПК, підрозділу 2 розділу XX ПК, то з метою оподаткування платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 ПК, за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту.

Отже, якщо частина деталей, що прийшла в непридатність, не може бути використана для виробництва реалізованої продукції, то на дату їх списання коригування податкового кредиту не проводиться, а здійснюється нарахування податкових зобов’язань з ПДВ виходячи зі звичайної ціни таких ТМЦ.

Зазначену операцію слід відобразити в рядку 1 «Операції на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою, крім імпорту товарів» декларації з ПДВ.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль