Головбух

Як продавцю відобразити в ПДВ списані ТМЦ, якщо їх заміна була проведена на підставі гарантійних домовленостей з покупцем

  • 1 грудня 2014
  • 23

ПРОБЛЕМА

Підприємство реалізувало продукцію власного виробництва. Згодом частина деталей, що були використані для виробництва продукції, вийшли з ладу й були замінені покупцю згідно з домовленістю про надання гарантійних зобов’язань. На несправні деталі було складено акт на їх списання. Як бути з податковим кредитом за списаними деталями, які були придбані раніше для виробництва реалізованої продукції?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 198.5 Податкового кодексу України (ПК) якщо придбані товари у подальшому фактично використовуються в операціях, які не є об’єктом оподаткування відповідно до статті 196 ПК або звільняються від оподаткування відповідно до статті 197 ПК, підрозділу 2 розділу XX ПК, то з метою оподаткування платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 ПК, за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту.

Отже, якщо частина деталей, що прийшла в непридатність, не може бути використана для виробництва реалізованої продукції, то на дату їх списання коригування податкового кредиту не проводиться, а здійснюється нарахування податкових зобов’язань з ПДВ виходячи зі звичайної ціни таких ТМЦ.

Зазначену операцію слід відобразити в рядку 1 «Операції на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою, крім імпорту товарів» декларації з ПДВ.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл