Відображення податкового кредиту з ПДВ на підставі касового чеку

53

ПРОБЛЕМА

Працівник придбав товар за готівку та подав авансовий звіт до підприємства, яке є платником ПДВ. Продавець видав йому касовий чек без податкової накладної. За якою датою відображати податковий кредит з ПДВ: за датою, вказаною в касовому чеку, чи за датою подання авансового звіту працівником? Які бухгалтерські проведення формують у такій ситуації?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 201.10 Податкового кодексу України (ПК) податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів (послуг), на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Відображення у реєстрі та декларації з ПДВ касового чека, сума якого перевищує 200 грн.»

Підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, також є касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника).

Важно

При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день без урахування ПДВ (п. 201.11 ПК).

Виняток, який стосується касового чека, на підставі якого відображається податковий кредит з ПДВ, не змінює дати виникнення права на податковий кредит. Датою відображення податкового кредиту повинна бути дата, зазначена у касовому чеку, незалежно від дати звітування працівником.

Слід зауважити, що обмеження щодо суми розрахунків у 200 грн. стосується всіх проведених розрахунків протягом дня і не залежить від дати звітування працівником. Отже, якщо загальна сума придбаних товарів за касовими чеками за день становить 240 грн., то підприємство має право на відображення податкового кредиту з ПДВ — 40 грн.

Пример

Відображення в обліку придбання товару за касовим чеком

Працівник підприємства 20.05.2014 придбав за готівкові кошти господарські товари на суму 120 грн. з ПДВ. Розрахунковим документом є касовий чек, податкова накладна відсутня. Працівник 21.05.2014 склав авансовий звіт і подав його до бухгалтерії для отримання витрачених коштів.

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Сума, грн.

Податковий облік

Д-т

К-т

Доходи

Витрати

Оприбутковано товар за авансовим звітом

201

372

100,00

Відображено суму податкового кредиту з ПДВ

641

372

20,00

Погашено заборгованість за авансовим звітом перед працівником

372

301

120,00

Для підприємства важливо правильно відобразити отриманий касовий чек у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (Реєстр), форму якого затверджено наказом Мінфіну 22.09.2014 № 958. Тобто, якщо касовий чек є підставою для нарахування податкового кредиту, то в графі 5 розділу II Реєстру «Вид документа» проставляють позначення «ЧК» (тобто касовий чек) та заповнюють графи 10, 11.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль