Відображення податкового кредиту з ПДВ на підставі касового чеку

86

ПРОБЛЕМА

Працівник придбав товар за готівку та подав авансовий звіт до підприємства, яке є платником ПДВ. Продавець видав йому касовий чек без податкової накладної. За якою датою відображати податковий кредит з ПДВ: за датою, вказаною в касовому чеку, чи за датою подання авансового звіту працівником? Які бухгалтерські проведення формують у такій ситуації?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 201.10 Податкового кодексу України (ПК) податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів (послуг), на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Відображення у реєстрі та декларації з ПДВ касового чека, сума якого перевищує 200 грн.»

Підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, також є касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника).

Важно

При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день без урахування ПДВ (п. 201.11 ПК).

Виняток, який стосується касового чека, на підставі якого відображається податковий кредит з ПДВ, не змінює дати виникнення права на податковий кредит. Датою відображення податкового кредиту повинна бути дата, зазначена у касовому чеку, незалежно від дати звітування працівником.

Слід зауважити, що обмеження щодо суми розрахунків у 200 грн. стосується всіх проведених розрахунків протягом дня і не залежить від дати звітування працівником. Отже, якщо загальна сума придбаних товарів за касовими чеками за день становить 240 грн., то підприємство має право на відображення податкового кредиту з ПДВ — 40 грн.

Пример

Відображення в обліку придбання товару за касовим чеком

Працівник підприємства 20.05.2014 придбав за готівкові кошти господарські товари на суму 120 грн. з ПДВ. Розрахунковим документом є касовий чек, податкова накладна відсутня. Працівник 21.05.2014 склав авансовий звіт і подав його до бухгалтерії для отримання витрачених коштів.

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Сума, грн.

Податковий облік

Д-т

К-т

Доходи

Витрати

Оприбутковано товар за авансовим звітом

201

372

100,00

Відображено суму податкового кредиту з ПДВ

641

372

20,00

Погашено заборгованість за авансовим звітом перед працівником

372

301

120,00

Для підприємства важливо правильно відобразити отриманий касовий чек у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (Реєстр), форму якого затверджено наказом Мінфіну 22.09.2014 № 958. Тобто, якщо касовий чек є підставою для нарахування податкового кредиту, то в графі 5 розділу II Реєстру «Вид документа» проставляють позначення «ЧК» (тобто касовий чек) та заповнюють графи 10, 11.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль