Головбух

Відображення витрат на придбання легкового автомобіля у звітності

  • 1 грудня 2014
  • 34

ПРОБЛЕМА

Як відобразити витрати з придбання легкового автомобіля в декларації про прибуток? Чи можна відобразити податковий кредит у декларації з ПДВ у місяці купівлі?

РІШЕННЯ

Так, можна відобразити податковий кредит у місяці придбання.

Легковий автомобіль, придбаний для використання в господарській діяльності підприємства, є основним засобом. Згідно з пунктом 144.1 Податкового кодексу України (ПК) витрати на придбання основних засобів підлягають амортизації. Транспортні засоби в податковому обліку підлягають відображенню у складі 5 групи з мінімальним строком корисного використання 5 років.

У Податковій декларації з податку на прибуток підприємства (далі — декларація), затвердженій наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872, суми амортизації відображаються в загальній сумі витрат операційної діяльності залежно від призначення основних засобів: у собівартості товарів (робіт, послуг), у складі адміністративних витрат або у складі витрат на збут (р. 05-06). У додатку АМ до декларації в таблиці 1 сума амортизації основних засобів вказується в графі 1 та графі 2.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи почали товари/послуги і основні засоби використовуватися в оподатковуваних операціях у рамках господарської діяльності платника податку впродовж звітного періоду, а також незалежно від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції впродовж звітного податкового періоду (абз. 4 п. 198.3 ПК).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл