Відображення витрат на придбання легкового автомобіля у звітності

34

ПРОБЛЕМА

Як відобразити витрати з придбання легкового автомобіля в декларації про прибуток? Чи можна відобразити податковий кредит у декларації з ПДВ у місяці купівлі?

РІШЕННЯ

Так, можна відобразити податковий кредит у місяці придбання.

Легковий автомобіль, придбаний для використання в господарській діяльності підприємства, є основним засобом. Згідно з пунктом 144.1 Податкового кодексу України (ПК) витрати на придбання основних засобів підлягають амортизації. Транспортні засоби в податковому обліку підлягають відображенню у складі 5 групи з мінімальним строком корисного використання 5 років.

У Податковій декларації з податку на прибуток підприємства (далі — декларація), затвердженій наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872, суми амортизації відображаються в загальній сумі витрат операційної діяльності залежно від призначення основних засобів: у собівартості товарів (робіт, послуг), у складі адміністративних витрат або у складі витрат на збут (р. 05-06). У додатку АМ до декларації в таблиці 1 сума амортизації основних засобів вказується в графі 1 та графі 2.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи почали товари/послуги і основні засоби використовуватися в оподатковуваних операціях у рамках господарської діяльності платника податку впродовж звітного періоду, а також незалежно від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції впродовж звітного податкового періоду (абз. 4 п. 198.3 ПК).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль