Головбух

Алгоритм перерахунку податкового кредиту з ПДВ по необоротним активам

  • 1 грудня 2014
  • 46

ПРОБЛЕМА

Який алгоритм перерахунку податкового кредиту з ПДВ по необоротним активам на 31.12.2013?

РІШЕННЯ

Платники ПДВ, що частково використовують придбані необоротні активи у оподатковуваних та неоподатковуваних операціях, згідно із статтею 199 Податкового кодексу України (ПК) включають до податкового кредиту ту частку, що відповідає частці використання таких активів у оподатковуваних операціях.

Згідно з першим абзацем пункту 199.4 ПК у кінці календарного року проводиться перерахунок частки використання необоротних активів у оподатковуваних операціях, виходячи з фактичних обсягів оподатковуваних та неоподатковуваних операцій протягом року.

Таким чином, якщо необоротний актив було введено в експлуатацію в травні 2013 року, при цьому здійснювалися як оподатковувані так і неоподатковувані операції, перший перерахунок частки податкового кредиту буде проводитися станом на 31.12.2013. При цьому за увесь календарний рік необхідно скласти суми оподатковуваних та неоподатковуваних операцій, та знайти частку оподатковуваних ПДВ операцій. Тоді зробити перерахунок суми ПДВ, яку було віднесено до податкового кредиту.

Згідно другого абзацу пункту 199.4 ПК перерахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях проводиться за результатами одного, двох та трьох років, що настають за роком, у якому вони почали використовуватися.

Таким чином, виходячи з нашого прикладу, якщо необоротні активи були придбані в травні 2013 року та введені в експлуатацію, то у грудні 2013 року необхідно провести перерахунок частки податкового кредиту по даним необоротним активам (розрахунок відображається у таблиці 2 додатку 7 до Декларації з ПДВ), а також у грудні 2014, 2015 та 2016 року (розрахунок відображається у таблиці 3 додатку 7 до Декларації з ПДВ). Результати розрахунків відображаються в графі 16.4 Декларації з ПДВ відповідного періоду.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл