Формування податкового кредиту при продажу лікарських засобів

26

ПРОБЛЕМА

Чи потрібно проводити розподіл податкового кредиту з ПДВ у декларації за квітень у зв’язку із застосуванням ставки ПДВ 7% при продажу ліків після 01.04.2014?

РІШЕННЯ

Ні, не потрібно.

Пропорційне віднесення сум ПДВ до податкового кредиту регулюється статтею 199 Податкового кодексу України (ПК).

Розподіл податкового кредиту з ПДВ проводиться у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні (п. 199.1 ПК).

Зазначений порядок не застосовується у випадку, коли під час придбання товарів суми ПДВ, сплачені (нараховані) у вартості таких товарів, не були включені до складу податкового кредиту, а при продажу цих товарів були визначені податкові зобов’язання.

У такому разі слід провести коригування податкового кредиту за правилами, встановленими пунктом 198.5 ПК. Згідно з цією нормою платник ПДВ може включити на підставі бухгалтерської довідки до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені (нараховані) у вартості товарів, що не були включені до складу податкового кредиту при придбанні або виготовленні таких товарів, та/або з яких були визначені податкові зобов’язання.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Оподаткування ПДВ ліків за новими правилами»

Податкові зобов’язання і податковий кредит з ПДВ визначаються на дату початку фактичного використання товарів. При цьому слід пам’ятати, що коригування податкового кредиту можливе за умови, що такі товари починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника ПДВ.

Враховуючи зазначене, суми ПДВ, сплачені (нараховані) при придбанні лікарських засобів і виробів медичного призначення, що залишилися невикористаними станом на 01.04.2014 і будуть надалі використовуватися при здійсненні операцій з постачання, які оподатковуються за ставкою 7%, можуть бути включені до складу податкового кредиту.

Суми податкового кредиту слід відобразити у рядку 16.5 декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому відбулось постачання таких лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль