Головбух

Формування податкового кредиту при продажу лікарських засобів

  • 1 грудня 2014
  • 26

ПРОБЛЕМА

Чи потрібно проводити розподіл податкового кредиту з ПДВ у декларації за квітень у зв’язку із застосуванням ставки ПДВ 7% при продажу ліків після 01.04.2014?

РІШЕННЯ

Ні, не потрібно.

Пропорційне віднесення сум ПДВ до податкового кредиту регулюється статтею 199 Податкового кодексу України (ПК).

Розподіл податкового кредиту з ПДВ проводиться у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні (п. 199.1 ПК).

Зазначений порядок не застосовується у випадку, коли під час придбання товарів суми ПДВ, сплачені (нараховані) у вартості таких товарів, не були включені до складу податкового кредиту, а при продажу цих товарів були визначені податкові зобов’язання.

У такому разі слід провести коригування податкового кредиту за правилами, встановленими пунктом 198.5 ПК. Згідно з цією нормою платник ПДВ може включити на підставі бухгалтерської довідки до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені (нараховані) у вартості товарів, що не були включені до складу податкового кредиту при придбанні або виготовленні таких товарів, та/або з яких були визначені податкові зобов’язання.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Оподаткування ПДВ ліків за новими правилами»

Податкові зобов’язання і податковий кредит з ПДВ визначаються на дату початку фактичного використання товарів. При цьому слід пам’ятати, що коригування податкового кредиту можливе за умови, що такі товари починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника ПДВ.

Враховуючи зазначене, суми ПДВ, сплачені (нараховані) при придбанні лікарських засобів і виробів медичного призначення, що залишилися невикористаними станом на 01.04.2014 і будуть надалі використовуватися при здійсненні операцій з постачання, які оподатковуються за ставкою 7%, можуть бути включені до складу податкового кредиту.

Суми податкового кредиту слід відобразити у рядку 16.5 декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому відбулось постачання таких лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл