Розрахунок частки розподілу податкового кредиту і формування податкових витрат

47

ПРОБЛЕМА

Підприємство здійснює оподатковувані та неоподатковувані ПДВ операції. У минулому році розподіл податкового кредиту не проводився. Як у такому разі здійснити розподіл податкового кредиту та формувати податкові витрати у поточному році?

РІШЕННЯ

Якщо підприємство здійснює постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій, податковий кредит з ПДВ має формуватись у відповідності з вимогами статті 199 Податкового кодексу України.

При цьому до сум податку, які платник має право віднести до податкового кредиту, включається та частка сплаченого (нарахованого) податку під час придбання або виготовлення товарів/послуг, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг в оподатковуваних операціях.

Якщо підприємство не відносило до податкового кредиту суми ПДВ при придбанні товарів/послуг для оподатковуваних операцій, а включало їх до складу податкових витрат, воно тим самим їх завищило.

К сведению

При перевірці податковий орган розрахує частку використання податкового кредиту та зменшить податкові витрати підприємства. До початку перевірки ситуацію можна виправити як самостійно виявлену помилку.

Частка використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами/послугами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без ПДВ) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без ПДВ) за цей же попередній календарний рік.

У разі коли придбані та/або виготовлені товари/послуги використовують частково в оподатковуваних операціях, а частково у неоподатковуваних, платниками заповнюється додаток Д7 до податкової декларації з ПДВ. Слід зазначити, що перерахунки податкового кредиту для товарів/послуг та для необоротних активів проводяться окремо:

  • для ПДВ з товарів/послуг — у таблиці 2 додатка 7 до декларації;

  • для ПДВ з необоротних активів — у таблиці 3 додатка Д7 до декларації.

До рядка 16.4 податкової декларації з ПДВ переносяться значення графи 10 таблиці 2 та графи 8 таблиці 3 додатка 7. У результаті перерахунку за період протягом 11 місяців минулого року сума податкового кредиту може бути збільшена або зменшена. На основі частки розподілу ПДВ, визначеної за результатами минулого року, проводиться розподіл податкового кредиту протягом 11 місяців поточного року.

Розрахована частка розподілу податкового кредиту вплине на формування податкових витрат у минулому році.

Важно

Оскільки вони були завищені під час придбання робіт, послуг на суму ПДВ, потрібно провести коригування податкових витрат з нарахуванням штрафних санкцій за всі податкові періоди.

Якщо результати податкових декларацій з податку на прибуток були позитивні, то потрібно нарахувати ще й пеню на суму недоплати податкового зобов’язання.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль