Головбух

Скарга на постачальника: чи завжди дає право на податковий кредит

  • 1 грудня 2014
  • 71

ПРОБЛЕМА

Підприємство отримало від постачальника не зареєстровану в ЄРПН податкову накладну. Для того щоб зберегти права на податковий кредит разом з декларацією з ПДВ у звітному періоді було подано заяву зі скаргою на постачальника (додаток 8 до декларації з ПДВ). Пізніше підприємство виявило помилку при заповненні додатку 8. Податківці вимагають подати уточнюючий розрахунок з ПДВ з відповідними додатками та самостійно зняти з податкового кредиту суму ПДВ, зазначену в додатку 8 до декларації з ПДВ у попередньому періоді. Чи правомірні такі вимоги?

РІШЕННЯ

За загальним правилом підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, є податкова накладна, видана покупцю постачальником. А в разі, якщо сума ПДВ в одній податковій накладній становить понад 10 тис. грн., така податкова накладна надається покупцю лише після реєстрації її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

При цьому відсутність факту реєстрації платником податку — продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту.

Однак за умови подання до податкової декларації за звітний податковий період заяви зі скаргою на постачальника (додаток 8 до декларації з ПДВ) покупець має право включити суму ПДВ до складу податкового кредиту цього звітного періоду. При цьому строк подання такої скарги обмежено. Таке право зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому було порушено порядок реєстрації податкової накладної в ЄРПН (п. 201.10 Податкового кодексу України).

Звертаємо увагу, що при заповненні такої заяви слід бути уважним та не допускати помилок. Попри те, що це лише заява, вона подається за встановленою формою згідно з додатком 8 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966. Тому разом з декларацією з ПДВ за звітний період підлягає камеральній перевірці. При виявленні під час такої перевірки помилок у заяві платник може бути позбавлений права на податковий кредит.

Підтвердженням цьому є консультація Міндоходів у Загальнодоступному інформаційному ресурсі (категорія 101.23).

Податківці вважають, що заява, заповнена з помилками, не дає права покупцю на включення сум ПДВ до складу податкового кредиту. При цьому дозволяється виправити самостійно виявлені помилки лише при заповненні такої заяви. У такому разі платник податку має можливість виключно до закінчення граничного строку подання податкової декларації за такий самий звітний період, шляхом подання «Звітної нової» податкової декларації та до якої, зокрема, додається «Звітна нова» заява з виправленими показниками.

Ураховуючи зазначене, підприємство у цьому випадку втратило свій шанс на податковий кредит.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл