Головбух

Відшкодування ПДВ за придбаними у зоні АТО товарами

  • 1 грудня 2014
  • 11

ПРОБЛЕМА

Підприємство (платник ПДВ) закупляє вугілля у постачальника (платника ПДВ), зареєстрованого в зоні АТО. Чи має право підприємство-покупець на відшкодування податкового кредиту?

РІШЕННЯ

Обмежень щодо відшкодування ПДВ у разі придбання товарів (робіт, послуг) у постачальника — платника ПДВ, зареєстрованого в зоні здійснення антитерористичної операції (далі — АТО), чинне законодавство не містить.

Населені пункти, розташовані в зоні АТО, як і раніше, є територією України. А операції, що здійснюються між контрагентами — резидентами України, оподатковуються за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України (ПК).

Внимание

На сьогодні згідно із Законом України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636 особливі умови оподаткування встановлено на тимчасово окупованій території ВЕЗ «Крим».

Підприємство, яке закупляє вугілля у постачальника, зареєстрованого в зоні АТО, має право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту за правилом «першої події» (пп. «а» п. 198.1, п. 198.2 ПК).

Відшкодування сум ПДВ з бюджету проводиться у порядку, встановленому статтею 200 ПК.

При цьому слід пам’ятати, що бюджетному відшкодуванню підлягає частина від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг (пп. «а» п. 200.4 ПК). А у разі, якщо підприємство претендує на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ, право на його отримання мають ті платники ПДВ, які відповідають одночасно критеріям, визначеним у пункті 200.19 ПК.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл