Головбух

Формування податкового кредиту на підставі податкових накладних, виписаних у попередніх періодах

  • 1 грудня 2014
  • 13

ПРОБЛЕМА

Підприємство застосовує касовий метод. По отриманим, але не оплаченим у 2009 році товарам (податкові накладні постачальником надано при поставці товару), до податкового кредиту ПДВ не включено. У 2012 році проведено залік зустрічних однорідних вимог між кредиторською і дебіторською (постачальник одночасно отримував послуги від підприємства і не оплачував їх) заборгованістю. Чи можна включити ПДВ по податковим накладним, отриманим у 2009 році, до податкового кредиту?

РІШЕННЯ

З дати набрання чинності Податковим кодексом України (ПК) платник податку має право сформувати податковий кредит звітного періоду на підставі податкових накладних, які взяті на облік у поточному звітному періоді, але складені у податкових періодах, що передує звітному, в таких випадках:

1. Податкові накладні, взяті на облік у звітному періоді, з дати складання яких не минуло 365 календарних днів — загальне правило;

2. Податкові накладні, отримані протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку, незалежно від дати отримання від постачальника товарів/послуг, але з урахуванням строків давності, — для платників, які застосовують касовий метод (п. 198.6 ПК).

В таких випадках не вимагається документального підтвердження причин отримання податкових накладних у періодах, наступних за періодом, в якому вони були складені, а суми податку відображаються у реєстрі отриманих податкових накладних поточного звітного періоду та у складі податкового кредиту звітного періоду.

Враховуючи те, що в даному випадку отримання податкових накладних відбулося в 2009 році, а у 2012 було проведено залік зустрічних однорідних вимог, то такі податкові накладні не можуть включатися до реєстру отриманих податкових накладних у 2012 році. Відповідно у платника ПДВ не виникає права включити до податкового кредиту суми ПДВ, відображені в цих податкових накладних.

Роз’яснення з питань відображення у податковому обліку з податку на додану вартість звітного періоду податкових накладних, виписаних у попередніх періодах, та формування на їх підставі податкового кредиту надане в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом ДПС від 16.02.2012 № 127.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл