Як відобразити бонусну знижку в обліку покупця

42

ПРОБЛЕМА

Після закінчення строку дії договору поставки товару підприємство-покупець отримує бонусну знижку, шляхом повернення продавцем на банківський рахунок покупця коштів у сумі знижки. Як покупець повинен відобразити цю операцію в бухгалтерському та податковому обліку, якщо і покупець, і продавець перебувають на загальній системі оподаткування?

РІШЕННЯ

Податковий облік залежить від того, яке значення «бонусної знижки» закладено в умовах договору.

Якщо це коригування ціни після продажу товару, то підприємство-покупець на підставі наданого продавцем Розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної) коригує свій податковий кредит (п. 192.1 Податкового кодексу України; ПК) і здійснює перерахунок витрат у звітному періоді, в якому відбулася зміна компенсації вартості товару (п. 140.2 ПК).

Якщо ж зміна компенсації вартості товару не відбувається, а оптовий покупець отримує бонус, наприклад, за кількість придбаного товару за певний час, то ні податковий кредит, ні витрати в податковому обліку не коригуються. А підприємство-покупець у податковому обліку відображає дохід в якості отриманої безповоротної фінансової допомоги від підприємства-продавця (пп. 135.5.4 ПК).

У бухгалтерському обліку підприємства-покупця отримані кошти відображаються за кредитом субрахунку 746 «Інші доходи».



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль