Чи включати до податкового кредиту ПДВ при придбанні основних засобів за рахунок вивільнених від оподаткування коштів

40

ПРОБЛЕМА

Підприємство користується пільгою зі сплати податку на прибуток (пункти 15–19 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу). За рахунок податку на прибуток, звільненого від оподаткування, підприємство придбало основні засоби. Чи можна включити до податкового кредиту та бюджетного відшкодування ПДВ, сплачений при їх придбанні?

РІШЕННЯ

Якщо основні засоби придбані з метою використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства, пункт 198.3 Податкового кодексу України (ПК) дозволяє відносити до податкового кредиту сплачений ПДВ незалежно від джерела придбання (адже основний засіб може бути придбано лише частково за рахунок вивільнених від оподаткування коштів).

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи почали використовуватися такі основні фонди в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснювались оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Тобто, якщо мета придбання вказаних основних засобів, зазначена в наказі керівника підприємства чи іншому розпорядчому документі, відповідає зазначеним умовам, ви маєте право включити сплачений ПДВ до податкового кредиту відповідного періоду (при наявності належним чином оформленої податкової накладної).

Також підприємство матимете право на бюджетне відшкодування частини від’ємної різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту (п. 200.4 ПК) у наступному податковому періоді. При цьому сума ПДВ, фактично сплачена при придбанні вказаних основних засобів, може відрізнятися від суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль