Виникнення права на податковий кредит

32

ПРОБЛЕМА

Чи можна суму ПДВ, зазначену в податковій накладній що датована 31 липня, включити до податкового кредиту в липні?

РІШЕННЯ

Явної заборони щодо цього немає. Проте покупець повинен розуміти, що має всі шанси отримати від податківців повідомлення про наявність розбіжності з (ще ненаданими) даними продавця, а суму ПДВ за вказаною накладною без погодження з підприємством може бути знято з податкового кредиту.

Це пояснюється тим, що податкова накладна, про яку йдеться, хоч і буде одночасно відображена в податкових реєстрах покупця і продавця, але реєстр продавця буде подано до податкової інспекції тільки в наступному періоді, тобто у серпні. На жаль, Податковий кодекс України (ПК) у таких випадках не передбачає ніяких пояснень з боку податківців, — лише уточнення податкових зобов’язань.

Якщо вказане повідомлення від податківців вже отримано, краще за все внести відповідні виправлення у декларацію з ПДВ за липень, а потім на підставі абзацу третього пункту 198.6 ПК включити суму податкового кредиту за отриманою податковою накладною у декларацію з ПДВ за серпень (одночасно з продавцем).

Також слід пам’ятати, що статтями 55–56 ПК платникам податків надано право оскаржити в судовому або адміністративному порядку не лише податкові повідомлення-рішення, але й будь-які інші рішення контролюючого органу.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль