Придбання розсади квітів від платника фіксованого сільгоспподатку: чи є право на податковий кредит

20

ПРОБЛЕМА

ТОВ придбало розсаду квітів для клумб та отримало від сільськогосподарського підприємства — платника фіксованого сільськогосподарського податку податкову накладну. Чи можна суму ПДВ включити до податкового кредиту?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 209.2 Податкового кодексу України (ПК) сума ПДВ, нарахована сільськогосподарським підприємством — суб’єктом спеціального режиму на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету і повністю залишається у розпорядженні такого підприємства. Таким чином, можна припустити, що сільгосппідприємство не сплатило за вказаною операцією ПДВ до бюджету.

Проте право покупця на формування податкового кредиту не ставиться ПК у залежність від того, чи сплатив продавець ПДВ до бюджету. Умови формування податкового кредиту передбачені статтею 198 ПК, а саме:

товари мають придбаватися з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податків;

придбання товарів повинне підтверджуватися податковою накладною, виданою зареєстрованим платником ПДВ.

Таким чином, якщо сільгосппідприємство на дату видачі податкової накладної було зареєстроване платником ПДВ, і придбану розсаду ТОВ використає в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, воно має право включити ПДВ за зазначеними операціями до податкового кредиту.

Пунктом 3 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957, передбачено, що сільгосппідприємства вказують у другій частині порядкового номера податкової накладної код діяльності (2 або 3).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль