Чи можна включати до складу податкового кредиту податкові накладні, номери яких містять букви

23

ПРОБЛЕМА

Чи можна віднести суми ПДВ до податкового кредиту за податковими накладними, у яких окрім цифр у номері використано ще й букви?

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 201 Податкового кодексу України (ПК) основним податковим документом, що підтверджує одночасно податкові зобов’язання у продавця та податковий кредит у покупця, є податкова накладна. Порядковий номер є одним із обов’язкових реквізитів податкової накладної.

Відповідно до пункту 3 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 22.09.2014 № 957, порядковий номер податкової накладної містить лише числові значення. Він не повинен містити літер чи інших символів.

Отже, використання букв у номері податкової накладної не передбачено . Порушення зазначеного порядку не дає права покупцю на включення сум ПДВ до складу податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку відображення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній із використанням букв у номері, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період (п. 201.10 ПК).

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль