Чи можна відобразити податковий кредит з ПДВ, якщо податкова накладна без печатки

55

ПРОБЛЕМА

Організація придбала будівельні матеріали у фізичної особи — підприємця. Продавець надав податкові накладні без печатки. Чи має право підприємство на податковий кредит?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 198.6 Податкового кодексу України (ПК) не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 ПК. Порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту (п. 201.10 ПК).

Пунктом 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 22.09.2014 № 957, передбачено, що всі складені примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати постачання товарів/послуг, та скріплюються печаткою такого платника податку — продавця. Податкова накладна не підписується покупцем товарів/послуг і не скріплюється його печаткою.

Тобто, податкова накладна, не скріплена печаткою, не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту.

Якщо у підприємця немає печатки, то йому слід її зробити, оскільки жодна з виписаних ним податкових накладних не даватиме покупцям права на податковий кредит. При цьому відсутність печатки не звільняє підприємця від обов'язку з нарахування податкових зобов’язань.

Якщо ж у підприємця є печатка, але він з якихось причин нею не скріпив податкову накладну, то це є порушенням порядку її заповнення. В такому разі покупець товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву (дод. Д8) із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль