Головбух

Відображення податкового кредиту сільгоспвиробником

  • 1 грудня 2014
  • 53

ПРОБЛЕМА

Сільськогосподарське підприємство придбало легковий автомобіль для використання його як об’єкта основних фондів. Чи має право на податковий кредит з ПДВ таке підприємство і в якій декларації він відображається: в загальній чи скороченій?

РІШЕННЯ

Статтею 198 Податкового кодексу України (ПК) заборона на віднесення до складу податкового кредиту сум податку на додану вартість, сплачених при придбанні легкового автомобіля, не передбачена.

Тобто суми ПДВ, сплачені при придбанні легкового автомобіля, можуть бути віднесені до складу податкового кредиту платника за умови подальшого його використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку (п. 198.3 ПК).

Відповідно до підпункту 209.15.1 ПК у разі якщо товари/послуги, необоротні активи (виготовлені та/або придбані) використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виготовлення сільськогосподарських товарів/послуг, а частково для інших товарів/послуг, то сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості усіх товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів.

Наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966 затверджено форми та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (далі — Порядок № 966).

Платники податку, які згідно зі статті 209 ПК застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, крім декларації «0110» подають податкову декларацію з позначкою «0121»/«0122»/«0123» (далі — декларація 0121–0123), яка є невід'ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого указаною статтею.

Згідно з підпунктом 1 пункту 4 розділу V Порядку № 678 у розділі II «Податковий кредит» декларації 0121–0123 відповідно до підпункту 209.15.1 ПК відображаються товари/послуги, які придбаваються сільськогосподарським підприємством для використання у виробництві сільськогосподарської продукції, а також основні фонди, які придбаваються (споруджуються) з метою використання у виробництві сільськогосподарської продукції.

У разі якщо товари/послуги, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково для інших товарів/послуг, то сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості усіх товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів.

Указаний розподіл відбувається у тому періоді, у якому здійснювалось відповідне виготовлення та/або придбання, а розподілені суми включаються до значень рядків 10, 12, 13 декларацій 0110 та 0121–0123 відповідно.

Таким чином, якщо суб’єктом спеціального режиму оподаткування придбаний автомобіль буде використовуватись частково в операціях з виготовлення сільськогосподарських товарів/послуг, а частково інших товарів/послуг, то у періоді, у якому здійснено його придбання, суму податкового кредиту необхідно розподілити виходячи з частки його використання в операціях сільськогосподарського виробництва та відповідно в інших операціях.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл