text
Головбух

Чи є право на податковий кредит з ПДВ при придбанні вантажно-пасажирського автомобіля

  • 1 червня 2015
  • 41

ПРОБЛЕМА

Підприємство планує придбати вантажно-пасажирський автомобіль з метою перевезення товарів замовнику. Чи матиме воно право на податковий кредит з ПДВ?

РІШЕННЯ

Загальний порядок формування податкового кредиту з ПДВ регламентується статтею 198 Податкового кодексу України (ПК).

Відповідно до пункту 198.3 ПК податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 ПК) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 ПК, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням, зокрема основних фондів, у т. ч. при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Отже, якщо підприємство планує придбати автомобіль, який має використовувати в господарській діяльності (для перевезення товарів замовнику), то воно матиме право на нарахування податкового кредиту.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!