Розподіл ПДВ у разі придбання товарів у неплатника ПДВ

41

ПРОБЛЕМА

Переробне підприємство закуповує свиней та велику рогату худобу в живій вазі у фізичних осіб — неплатників ПДВ. У результаті перероблення отримує м’ясо та субпродукти, у т. ч. шкури. Чи потрібно здійснювати розподіл податкового кредиту, якщо реалізація шкур звільняються від оподаткування ПДВ?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 4 пункту 1 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (ПК) переробне підприємство розподіляє суму сплаченого (нарахованого) податкового кредиту із виготовлених та/або придбаних товарах/послугах, основних засобах, які використовуються частково для виготовлення продукції, а частково для виготовлення інших товарів/послуг, з огляду на частку використання таких товарів/послуг, основних засобів в операціях з постачання продукції та відповідно в операціях з постачання інших товарів/послуг, з урахуванням вимог розділу V ПК.

Правила пропорційного розподілу податкового кредиту встановлені статтею 199 ПК. Згідно з пунктом 199.1 ПК у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги та необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні, до сум податкового кредиту з ПДВ включається та частка сплаченого (нарахованого) ПДВ, що відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях.

Ураховуючи зазначене, до складу податкового кредиту з ПДВ відноситься частка вхідного ПДВ, пропорційна частці оподатковуваних вихідних операцій.

У ситуації, що розглядається, до 31.12.2014 включно операції з постачання необроблених шкур та чиненої шкіри без подальшої обробки (товарні позиції 4101–4103, 4301) звільняються від оподаткування ПДВ (п. 16 підрозд. 2 розд. XX ПК).

Однак слід врахувати, що підприємство придбавало свиней та велику рогату худобу в живій вазі у фізичних осіб — неплатників ПДВ. Тому податковий кредит з ПДВ на дату придбання не формувався. А отже, вхідний ПДВ розподіляти не доведеться. Немає чого й розподіляти навіть тоді, коли звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання зазначених вище шкур буде відмінено. Те саме стосується й м’ясопродуктів, отриманих в результаті переробки.

При цьому звертаємо увагу, що розподілу підлягають суми ПДВ за іншими операціями (пов’язаними з придбанням свиней та великої рогатої худоби, а також з їх переробкою), за якими формувався податковий кредит з ПДВ. Для прикладу, до таких інших операцій можна віднести послуги з перевезення чи використання власного автотранспорту при перевезенні свиней та великої рогатої худоби.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль