Головбух

Розподіл ПДВ у разі придбання товарів у неплатника ПДВ

  • 1 грудня 2014
  • 42

ПРОБЛЕМА

Переробне підприємство закуповує свиней та велику рогату худобу в живій вазі у фізичних осіб — неплатників ПДВ. У результаті перероблення отримує м’ясо та субпродукти, у т. ч. шкури. Чи потрібно здійснювати розподіл податкового кредиту, якщо реалізація шкур звільняються від оподаткування ПДВ?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 4 пункту 1 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (ПК) переробне підприємство розподіляє суму сплаченого (нарахованого) податкового кредиту із виготовлених та/або придбаних товарах/послугах, основних засобах, які використовуються частково для виготовлення продукції, а частково для виготовлення інших товарів/послуг, з огляду на частку використання таких товарів/послуг, основних засобів в операціях з постачання продукції та відповідно в операціях з постачання інших товарів/послуг, з урахуванням вимог розділу V ПК.

Правила пропорційного розподілу податкового кредиту встановлені статтею 199 ПК. Згідно з пунктом 199.1 ПК у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги та необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні, до сум податкового кредиту з ПДВ включається та частка сплаченого (нарахованого) ПДВ, що відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях.

Ураховуючи зазначене, до складу податкового кредиту з ПДВ відноситься частка вхідного ПДВ, пропорційна частці оподатковуваних вихідних операцій.

У ситуації, що розглядається, до 31.12.2014 включно операції з постачання необроблених шкур та чиненої шкіри без подальшої обробки (товарні позиції 4101–4103, 4301) звільняються від оподаткування ПДВ (п. 16 підрозд. 2 розд. XX ПК).

Однак слід врахувати, що підприємство придбавало свиней та велику рогату худобу в живій вазі у фізичних осіб — неплатників ПДВ. Тому податковий кредит з ПДВ на дату придбання не формувався. А отже, вхідний ПДВ розподіляти не доведеться. Немає чого й розподіляти навіть тоді, коли звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання зазначених вище шкур буде відмінено. Те саме стосується й м’ясопродуктів, отриманих в результаті переробки.

При цьому звертаємо увагу, що розподілу підлягають суми ПДВ за іншими операціями (пов’язаними з придбанням свиней та великої рогатої худоби, а також з їх переробкою), за якими формувався податковий кредит з ПДВ. Для прикладу, до таких інших операцій можна віднести послуги з перевезення чи використання власного автотранспорту при перевезенні свиней та великої рогатої худоби.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл