Головбух

Розподіляємо податковий кредит при постачанні програмної продукції

  • 1 червня 2015
  • 20

ПРОБЛЕМА

Підприємство реалізувало програмний продукт. Окрім цього, у звітному періоді було постачання товарів, яке оподатковується ПДВ. Як розподіляти вхідний ПДВ? Чи може підприємство самостійно визначати перелік товарів та послуг, які частково брали участь у виготовленні програмного продукту?

РІШЕННЯ

Платник ПДВ повинен нарахувати податкові зобов’язання, якщо товари (послуги) починають використовувати, зокрема в операціях звільнених від оподаткування, передбачених підрозділом 2 Перехідних положень Податкового кодексу України (ПК). А звільнення від ПДВ для операцій з постачання програмної продукції встановлено цим підрозділом (пп. «б» п. 198.5, п. 26-1 підрозділу 2 Перехідних положень ПК).

Тому підприємство зобов’язане нарахувати податкові зобов’язання на вартість придбаних товарів (послуг), які брали участь у розрахунку податкового кредиту та були використані для виготовлення програмної продукції (п. 189.1 ПК).

Якщо такі товари (послуги) лише частково використовують в неоподаткованих операціях, то нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ слід лише на ту їх частку, яка застосовувалась для виготовлення програмної продукції (п. 199.1 ПК).

Розрахунок частки

Правила розрахунку частки використання товарів (послуг) в оподатковуваних операціях (далі ― частка) визначають згідно зі статтею 199 ПК. А конкретний механізм розрахунку залежить від того, чи здійснювали неоподатковувані операції в минулому році.

Неоподатковувані операції здійснювали

Якщо в минулому році підприємство здійснювало неоподатковувані операції, то частку обраховують у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування ПДВ) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування ПДВ) за цей же попередній календарний рік. Визначену процентну величину застосовують у поточному календарному році (п. 199.2 ПК).

Неоподатковувані операції не проводили

Якщо в минулому році підприємство не проводило неоподатковуваних операцій, то частку визначають базуючись на фактичних обсягах постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій першого звітного податкового періоду (квартал, місяць), в якому задекларовані такі операції. Такий розрахунок частки подають одночасно з Податковою декларацією з ПДВ звітного податкового періоду, в якому було задекларовано оподатковувані та неоподатковувані операції (п. 199.3 ПК).

Внимание

На кінець року підприємство зобов’язане провести перерахунок частки, виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.

Що розподіляти

Розподілу підлягає не весь вхідний ПДВ, а лише та частина податкового кредиту, яка була сформована за товарами (послугами), які брали участь у виготовленні програмної продукції (п. 199.2 ПК). Для цього підприємство самостійно визначає перелік товарів (послуг), які частково використовувались в оподатковуваних, а частково ― в неоподатковуваних операціях.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл