Виправляємо у ПДВ-звітності минулорічну помилку

17

ПРОБЛЕМА

Підприємство не включило до податкового кредиту податкові накладні за грудень 2014 року. Як виправити цю помилку?

РІШЕННЯ

Платники, які не включили податкові накладні, складені до 01.01.2015, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди.

Зазначене стосується податкових накладних, складених до 01.01.2015, як в електронному, так і паперовому вигляді, як зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), так і тих, що за правилами, діючими до цієї дати, не підлягали реєстрації в ЄРПН.

Ураховуючи вимоги пункту 198.6 Податкового кодексу України (ПК) у редакції, що діяла до 01.01.2015, платник ПДВ мав право скористатися податковою накладною, отриманою із запізненням, протягом 365 календарних днів з дати її складання. Тобто до уточнюючих розрахунків, які подаються до контролюючого органу з метою включення до складу податкового кредиту податкових накладних минулого року можуть бути включені податкові накладні з датою складання не раніше 01.01.2014.

У такому разі згідно з вимогами пункту 50.1 ПК платник ПДВ має подати до податкового органу уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ за грудень за формою, чинною на час його подання.

Нині чинною є форма Уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі — уточнюючий розрахунок), затверджена наказом МФУ від 23.09.2014 № 966 (у редакції наказу МФУ від 23.01.2015 № 13).

В уточнюючому розрахунку відображаються всі заповнені рядки декларації з ПДВ, що уточнюється, а саме:

  • до графи 4 переносяться показники декларації, що уточнюється;

  • у графі 5 відображаються всі показники декларації з урахуванням виправлених помилок;

  • у графі 6 відображається абсолютне значення помилки по всіх заповнених рядках з відповідним знаком (+/–).

Обсяги придбання та суми ПДВ з податкових накладних включаються до відповідних рядків розділу ІІ «Податковий кредит» окремо за напрямами використання.

Тобто якщо грудневі податкові накладні були складені на операції з придбання товарів з ПДВ за ставкою 20% з метою використання у господарській діяльності для здійснення операцій, які підлягають оподаткуванню, суми ПДВ за такими податковими накладними мають відображатись у графі 5 рядка 10.1.1 уточнюючого розрахунку (наростаючим підсумком). При цьому у колонці А зазначається обсяг без ПДВ, у колонці Б — сума ПДВ. Відповідно, у графі 6 абсолютне значення помилки дорівнюватиме сумі по неврахованих грудневих податкових накладних (зі знаком «+»).

Також слід пам’ятати, що у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку мають бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників. Зокрема, у разі заповнення рядка 10 уточнюючого розрахунку до нього додається додаток 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)».

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль