text
Головбух

Право на податковий кредит та бюджетне відшкодування з ПДВ до завершення будівництва

  • 1 грудня 2015
  • 34

ПРОБЛЕМА

Підприємство — забудовник є платником ПДВ. За останні 12 місяців обсяги оподаткованих операцій менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування. Коли виникає податковий кредит з ПДВ під час будівництва? Чи має право підприємство на бюджетне відшкодування з ПДВ до введення об’єкта в експлуатацію?

РІШЕННЯ

Обмеження щодо отримання бюджетного відшкодування з ПДВ встановлені пунктом 200.5 Податкового кодексу України (ПК).

Не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які:

  • були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування;

  • мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування.

При цьому зазначені обмеження не стосуються випадків, коли бюджетне відшкодування виникає під час нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів.

На користь платника можна використати у якості аргументу і норми пункту 198.3 ПК.

Згідно з цією нормою податковий кредит звітного періоду визначається, зокрема, за операціями з придбання (будівництва) основних фондів. Право на податковий кредити виникає незалежно від того, чи почали такі основні фонди використовуватись в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

При цьому основними фондами вважаються основні засоби, у т. ч. інші необоротні матеріальні активи та незавершені капітальні інвестиції у необоротні капітальні активи.

Внимание

Право на нарахування податкового кредиту з ПДВ виникає незалежно від того:

  • чи такі основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду;

  • чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Таким чином, підприємство має право на податковий кредит та бюджетне відшкодування з ПДВ до завершення будівництва незалежно від обсягів оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!