Безоплатна передача бронежилетів: чи відображати податкові зобов’язання з ПДВ

19

ПРОБЛЕМА

Підприємство придбало бронежилети для безоплатного передання іншій організації. Суму ПДВ при придбанні до податкового кредиту не було віднесено. Придбання та безоплатна передача бронежилетів відбулись до набрання чинності Закону України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо спеціальних засобів індивідуального захисту та лікарських засобів від 01.07.2014 № 1561-VII. Чи виникає в підприємства податкове зобов’язання з ПДВ у такій ситуації?

РІШЕННЯ

Податкове зобов’язання з ПДВ у підприємства виникає. Але його сума дорівнює нулю. Обгрунтуємо.

Оскільки при придбанні бронежилетів підприємство не відобразило податковий кредит з ПДВ, то відображати податкове зобов’язання з ПДВ при його безоплатній передачі немає підстав. Адже його нараховують лише тоді, коли при придбанні був відображений податковий кредит з ПДВ (п. 198.5 Податкового кодексу України; ПК).

Безоплатна передача товарів є постачанням (пп. 14.1.191 ПК). Отже, при безоплатній передачі виникає обов’язок нарахувати податкове зобов’язання як з операції постачання. Проте згідно з пунктом 188.1 ПК база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається з огляду на їх договірну вартість (у разі здійснення контрольованих операцій — не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПК).

У випадку безоплатної передачі, договірна вартість дорівнюватиме нулю. Отже, якщо операції з безоплатної передачі бронежилетів не потраплять до когорти контрольованих, то податкові зобов’язанні з ПДВ дорівнюватимуть нулю.

Внимание

З 1 січня 2015 року планується набрання чинності змін щодо визначення бази оподаткування ПДВ, внесені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII. Відповідно до змін база оподаткування при постачанні товарів не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль