Товар продали дешевше, ніж купили: чи донараховувати податкові зобов’язання з ПДВ

37

ПРОБЛЕМА

За виконану роботу цукровий завод з нами розрахувався цукром по ціні 8 грн. за 1 кг. А наше підприємство продало цукор по ціні 7 грн. за 1 кг. Чи потрібно виписувати податкову накладну на різницю з видом документа «умовний продаж»?

РІШЕННЯ

Нині база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів визначається з огляду на їхню договірну вартість. І лише у разі здійснення контрольованих операцій база оподатковування визначається на рівні звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 Податкового кодексу України (ПК). Такий порядок визначення бази оподаткування для нарахування ПДВ встановлено пунктом 188.1 ПК.

Тож у нашому випадку продаж товарів нижче ціни їх придбання відображається у податковому обліку ПДВ за загальними правилами. І лише у контрольованих операціях база оподатковування ПДВ визначається на рівні звичайних цін.

Відповідно, якщо операція з реалізації цукру не належить до контрольованих, податкову накладну виписують за загальними правилами, а «умовний продаж» не вказують.

Додає оптимізму в цій ситуації й судова практика. Адже суди у більшості випадків вважають, що збитковість господарської операції не може бути підставою для визнання діяльності, як негосподарської.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль