text
Головбух

Товар продали дешевше, ніж купили: чи донараховувати податкові зобов’язання з ПДВ

  • 1 грудня 2014
  • 62

ПРОБЛЕМА

За виконану роботу цукровий завод з нами розрахувався цукром по ціні 8 грн. за 1 кг. А наше підприємство продало цукор по ціні 7 грн. за 1 кг. Чи потрібно виписувати податкову накладну на різницю з видом документа «умовний продаж»?

РІШЕННЯ

Нині база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів визначається з огляду на їхню договірну вартість. І лише у разі здійснення контрольованих операцій база оподатковування визначається на рівні звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 Податкового кодексу України (ПК). Такий порядок визначення бази оподаткування для нарахування ПДВ встановлено пунктом 188.1 ПК.

Тож у нашому випадку продаж товарів нижче ціни їх придбання відображається у податковому обліку ПДВ за загальними правилами. І лише у контрольованих операціях база оподатковування ПДВ визначається на рівні звичайних цін.

Відповідно, якщо операція з реалізації цукру не належить до контрольованих, податкову накладну виписують за загальними правилами, а «умовний продаж» не вказують.

Додає оптимізму в цій ситуації й судова практика. Адже суди у більшості випадків вважають, що збитковість господарської операції не може бути підставою для визнання діяльності, як негосподарської.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах