Головбух

Банк стягнув заставу: коли потрібно нарахувати ПДВ

  • 1 грудня 2014
  • 21

ПРОБЛЕМА

У Держреєстрі речових прав на нерухоме майно 17.06.2014 внесено запис про зміну власника нерухомості, яке було заставою за договором іпотечного кредиту: право власності перейшло від підприємства-заставодавця до банку-заставоутримувача. Про реалізацію стягнутої нерухомості банк повідомив лише 29.07.2014. Підприємство оскаржує дії банку в суді. Коли підприємство повинно скласти та зареєструвати податкову накладну та відобразити податкові зобов’язання у декларації з ПДВ?

РІШЕННЯ

У даному випадку банк (заставоутримувач) здійснив стягнення предмета застави шляхом набуття на нього права власності (п. 4 ч. 1 ст. 593 Цивільного кодексу України). У результаті такої дії предмет застави оприбутковується на баланс заставоутримувача, а право застави припиняється.

Тобто 17.06.2014 відбулась передача права власності на об’єкт застави позичальнику. Така операція є об’єктом оподаткування ПДВ (п. 185.1 Податкового кодексу України). Саме на цю дату підприємство-заставодавець мало скласти податкову накладну. Відповідно, податкові зобов’язання слід було відобразити у декларації з ПДВ за червень 2014.

Подальші дії банку зі стягненим у такий спосіб майном, зокрема, його продаж, не відображаються в обліку підприємства-заставодавця.

Однак, у підприємства є можливість відсторнувати податкові зобов’язання з ПДВ у разі, якщо підприємство відсудить стягнену банком нерухомість.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл