Банк стягнув заставу: коли потрібно нарахувати ПДВ

21

ПРОБЛЕМА

У Держреєстрі речових прав на нерухоме майно 17.06.2014 внесено запис про зміну власника нерухомості, яке було заставою за договором іпотечного кредиту: право власності перейшло від підприємства-заставодавця до банку-заставоутримувача. Про реалізацію стягнутої нерухомості банк повідомив лише 29.07.2014. Підприємство оскаржує дії банку в суді. Коли підприємство повинно скласти та зареєструвати податкову накладну та відобразити податкові зобов’язання у декларації з ПДВ?

РІШЕННЯ

У даному випадку банк (заставоутримувач) здійснив стягнення предмета застави шляхом набуття на нього права власності (п. 4 ч. 1 ст. 593 Цивільного кодексу України). У результаті такої дії предмет застави оприбутковується на баланс заставоутримувача, а право застави припиняється.

Тобто 17.06.2014 відбулась передача права власності на об’єкт застави позичальнику. Така операція є об’єктом оподаткування ПДВ (п. 185.1 Податкового кодексу України). Саме на цю дату підприємство-заставодавець мало скласти податкову накладну. Відповідно, податкові зобов’язання слід було відобразити у декларації з ПДВ за червень 2014.

Подальші дії банку зі стягненим у такий спосіб майном, зокрема, його продаж, не відображаються в обліку підприємства-заставодавця.

Однак, у підприємства є можливість відсторнувати податкові зобов’язання з ПДВ у разі, якщо підприємство відсудить стягнену банком нерухомість.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль