Сплата податку на додану вартість неплатником ПДВ

28

ПРОБЛЕМА

Підприємство має намір придбати ліцензійне програмне забезпечення у нерезидента. Програмне забезпечення постачається в електронному вигляді. Підприємство є платником єдиного податку за ставкою 5%. Обсяг постачань не перевищує 300 000 грн. Чи повинне таке підприємство сплачувати податок на додану вартість та подавати розрахунок податкових зобов’язань?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 3 пункту 180.1 Податкового кодексу України (ПК) особа, на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України, є платником податку на додану вартість.

Особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, якщо місце постачання послуг знаходиться на митній території України, є одержувач послуг (п. 180.2 ПК).

Податок на додану вартість можна сплатити без реєстрації платником ПДВ. При цьому одержувачем послуг податкова накладна не виписується. Порядок та форму заповнення розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих одержувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, що постачаються нерезидентами, в т. ч. їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України, затверджено наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966.

Одержувач послуг прирівнюється до платника податків для цілей застосування правил цього розділу щодо сплати податку, стягнення податкового боргу та притягнення до відповідальності за правопорушення у сфері оподаткування (п. 208.4, 208.5 ПК).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль