Дата проведення коригування податкового зобов’язання з ПДВ при поверненні товару

35

ПРОБЛЕМА

Коли потрібно проводити коригування податкового зобов’язання з ПДВ — у місяці повернення товару постачальнику чи у місяці повернення коштів за товар покупцю?

РІШЕННЯ

Пунктом 192.1 Податкового кодексу України (ПК) визначено випадки перерахунку ПДВ при поверненні товарів або суми попередньої оплати товарів/послуг.

Якщо внаслідок перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь постачальника, то він зменшує суму податкових зобов’язань. При цьому він надсилає отримувачу розрахунок коригування ПДВ. На підставі такого розрахунку отримувач — платник ПДВ зменшує суму податкового кредиту на дату проведення коригування.

Якщо ж внаслідок перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь постачальника, то він збільшує суму податкових зобов’язань і надсилає отримувачу розрахунок коригування ПДВ. Отримувач — платник ПДВ на підставі розрахунку збільшує суму податкового кредиту.

Зверніть увагу, що результат перерахунку податкових зобов’язань постачальника і податкового кредиту отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період (п. 192.3 ПК).

Отже, суми податкових зобов’язань і податкового кредиту постачальника та отримувача одночасно підлягають відповідному коригуванню у місяці, на який припадає дата отримання такого розрахунку покупцем.

Виключенням є ситуація, коли отримувач товарів та послуг не зареєстрований платником ПДВ. Це передбачено абзацом другим пункту 192.2 ПК.

Так, у разі повернення постачальнику — платнику ПДВ товарів, які були поставлені неплатнику ПДВ, коригування податкових зобов’язань може бути проведене лише при обов’язковому одночасному виконанні двох умов: повернення товарів та надання повної грошової компенсації їх вартості.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль