text
Головбух

Дата проведення коригування податкового зобов’язання з ПДВ при поверненні товару

  • 1 грудня 2014
  • 37

ПРОБЛЕМА

Коли потрібно проводити коригування податкового зобов’язання з ПДВ — у місяці повернення товару постачальнику чи у місяці повернення коштів за товар покупцю?

РІШЕННЯ

Пунктом 192.1 Податкового кодексу України (ПК) визначено випадки перерахунку ПДВ при поверненні товарів або суми попередньої оплати товарів/послуг.

Якщо внаслідок перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь постачальника, то він зменшує суму податкових зобов’язань. При цьому він надсилає отримувачу розрахунок коригування ПДВ. На підставі такого розрахунку отримувач — платник ПДВ зменшує суму податкового кредиту на дату проведення коригування.

Якщо ж внаслідок перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь постачальника, то він збільшує суму податкових зобов’язань і надсилає отримувачу розрахунок коригування ПДВ. Отримувач — платник ПДВ на підставі розрахунку збільшує суму податкового кредиту.

Зверніть увагу, що результат перерахунку податкових зобов’язань постачальника і податкового кредиту отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період (п. 192.3 ПК).

Отже, суми податкових зобов’язань і податкового кредиту постачальника та отримувача одночасно підлягають відповідному коригуванню у місяці, на який припадає дата отримання такого розрахунку покупцем.

Виключенням є ситуація, коли отримувач товарів та послуг не зареєстрований платником ПДВ. Це передбачено абзацом другим пункту 192.2 ПК.

Так, у разі повернення постачальнику — платнику ПДВ товарів, які були поставлені неплатнику ПДВ, коригування податкових зобов’язань може бути проведене лише при обов’язковому одночасному виконанні двох умов: повернення товарів та надання повної грошової компенсації їх вартості.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл