Дата проведення коригування податкового зобов’язання з ПДВ при поверненні товару

35

ПРОБЛЕМА

Коли потрібно проводити коригування податкового зобов’язання з ПДВ — у місяці повернення товару постачальнику чи у місяці повернення коштів за товар покупцю?

РІШЕННЯ

Пунктом 192.1 Податкового кодексу України (ПК) визначено випадки перерахунку ПДВ при поверненні товарів або суми попередньої оплати товарів/послуг.

Якщо внаслідок перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь постачальника, то він зменшує суму податкових зобов’язань. При цьому він надсилає отримувачу розрахунок коригування ПДВ. На підставі такого розрахунку отримувач — платник ПДВ зменшує суму податкового кредиту на дату проведення коригування.

Якщо ж внаслідок перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь постачальника, то він збільшує суму податкових зобов’язань і надсилає отримувачу розрахунок коригування ПДВ. Отримувач — платник ПДВ на підставі розрахунку збільшує суму податкового кредиту.

Зверніть увагу, що результат перерахунку податкових зобов’язань постачальника і податкового кредиту отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період (п. 192.3 ПК).

Отже, суми податкових зобов’язань і податкового кредиту постачальника та отримувача одночасно підлягають відповідному коригуванню у місяці, на який припадає дата отримання такого розрахунку покупцем.

Виключенням є ситуація, коли отримувач товарів та послуг не зареєстрований платником ПДВ. Це передбачено абзацом другим пункту 192.2 ПК.

Так, у разі повернення постачальнику — платнику ПДВ товарів, які були поставлені неплатнику ПДВ, коригування податкових зобов’язань може бути проведене лише при обов’язковому одночасному виконанні двох умов: повернення товарів та надання повної грошової компенсації їх вартості.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль