Головбух

Облік сум компенсацій за продану переробному підприємству сільськогосподарську продукцію

  • 1 грудня 2014
  • 13

ПРОБЛЕМА

Сільськогосподарське підприємство продає молоко переробному підприємству та отримує компенсацію на окремий рахунок, відкритий у відділенні банку. Якими проводками відобразити в бухгалтерському обліку суму ПДВ та отриману компенсацію? Чи є отримана компенсація виручкою підприємства і чи повинна ця сума компенсації відображатись у статистичному звіті форми №21 «Реалізація с/г продукції»?

РІШЕННЯ

Сума ПДВ, яка залишилась відповідно до вимог підрозділу 2 Перехідних положень Податкового кодексу України (ПК) у розпорядженні сільськогосподарського підприємства, відображається у звітному періоді за дебетом субрахунку 641 «Розрахунки за податками» і кредитом рахунку 48 «Цільове фінансування і цільові надходження».

Перерахування зазначених сум ПДВ підприємством з поточного рахунку на спеціальний рахунок відображається у звітному періоді за дебетом субрахунку 313 «Інші рахунки в банку в національній валюті» і кредитом субрахунку 311 «Поточні рахунки в національній валюті».

Надходження компенсації відображають за кредитом рахунку 48 «Цільове фінансування і цільові надходження». Використання цільового фінансування сільськогосподарські підприємства відображають за кредитом субрахунку 719 «Інші доходи від операційної діяльності» в кореспонденції з дебетом рахунку 48 «Цільове фінансування і цільові надходження».

Відповідно до Інструкції щодо заповнення форм державних статистичних спостережень №21-заг «Реалізація сільськогосподарської продукції», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 17.05.2011 №116, до показників вартості продукції не включаються суми бюджетних дотацій, що виплачені с/г підприємствам за реалізовану продукцію.

Сума отриманих у звітному періоді дотацій (незалежно від періоду реалізації продукції) відображається окремо за кодом 100, 3-го розділу форми №21-заг (місячна).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл