text
Головбух

Безоплатна передача житла багатодітній сім’ї

  • 1 грудня 2014
  • 45

ПРОБЛЕМА

Підприємство передає будинок багатодітній сім’ї на безоплатній основі. Чи виникають податкові зобов’язання?

РІШЕННЯ

Операції з безоплатної передачі житла звільняються від оподаткування у разі, якщо передається житловий будинок, який не підпадає під визначення щойно збудованого будинку, реконструйованого або капітально відремонтованого житла у відповідності з підпунктом 197.1.14 Податкового кодексу України (ПК).

Передача нового щойно збудованого або капітально відремонтованого будинку для проживання першому власнику підпадає під визначення першого постачання.

У разі здійснення безоплатного першого постачання житла податок на додану вартість нараховується з договірної (контрактної) вартості, а у разі здійснення контрольованих операцій - не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 ПК (п. 188.1 ПК).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах