Головбух

Дата виникнення податкових зобов’язань з ПДВ у разі здійснення попередньої оплати за товар

  • 1 грудня 2014
  • 26

ПРОБЛЕМА

Згідно з договором на реалізацію сільськогосподарської продукції приватне підприємство (платник ПДВ) за попередньою оплатою придбало сільгосппродукцію (соняшник). Податкові зобов’язання відобразили за звітний період у скороченій декларації з ПДВ, суму податку перерахували на спецрахунок. Відвантаження приватному підприємству згідно з договором у межах суми попередньої оплати підприємство здійснило лише у наступному кварталі. Чи потрібно відображати по-новому податкові зобов’язання з ПДВ від цієї реалізації?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 187.1 Податкового кодексу України (ПК) датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку — дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої — дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів — дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Зважаючи на те, що підприємство за першою подією — отримання авансу за сільгосппродукцію — відобразило податкові зобов’язання у декларації з ПДВ (скороченій), то при відвантаженні товару податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл