Складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій

34

ПРОБЛЕМА

Приватний освітній заклад отримує оплату за свої послуги від фізичних осіб на банківський рахунок підприємства. Підприємство складає кожному покупцеві податкову накладну з урахуванням першої події, в якій вказуємо ПІБ, адресу проживання, номер договору. Усі податкові накладні в обох примірниках залишаються на підприємстві. Чи можливо складати податкові накладні загальною сумою за день?

РІШЕННЯ

Відповідно до вимог статті 201 Податкового кодексу України (ПК) податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань. Податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957 (далі — Порядок № 957).

Згідно з пунктом 12 Порядку № 957 податкова накладна складається за щоденними підсумками операцій у разі здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника). Тож підприємство може складати підсумкову податкову гакладгу за день.

Операції з надання освітніх послуг звільнені від оподаткування ПДВ згідно з вимогами підпункту 197.1.2 ПК. Тобто податкові зобов’язання у платника податку за цими операціями не виникають. Обраний спосіб складання податкових накладних не вплине на розмір податкових зобов’язань приватного освітнього закладу.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль