text
Головбух

Чи потрібно відкоригувати ПДВ, якщо минув термін позовної давності за отриманим і не повернутим авансом

  • 1 грудня 2014
  • 23

ПРОБЛЕМА

Три роки тому підприємство отримало аванс на придбання товару. У податковому обліку за цією операцією було відображено валовий дохід та нараховано податкові зобов’язання з ПДВ. Однак операція поставки так і не відбулася. По закінченні строку позовної давності суму авансу було списано. Чи коригується сума податкового зобов’язання з ПДВ у цьому випадку?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 187.1 Податкового кодексу України (ПК) датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

або дата зарахування коштів від покупця на банківський рахунок платника податку, чи внесення коштів у касу підприємства або обслуговуючого банку;

або дата відвантаження товарів.

Відповідно до підпункту 14.1.11 ПК безнадійною є заборгованість за зобов’язаннями, щодо яких минув строк позовної давності.

Податкові зобов’язання платника податків — продавця, відповідно до пункту 192.1 ПК підлягають коригуванню, якщо після постачання товарів здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів.

Враховуючи те, що у даному випадку аванс не було повернуто покупцю, у продавця немає законних підстав для коригування суми податкових зобов’язань з ПДВ при списанні безнадійної заборгованості.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл