Головбух

Електронне адміністрування ПДВ — 2

  • 30 травня 2015
  • 18

Адміністрування ПДВ після закінчення перехідного періоду

Порядок № 569 доповнено новим пунктом 9-2, в якому визначено порядок збільшення розміру суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування у ЄРПН після закінчення перехідного періоду.

Починаючи з 01.07.2015, ДФС має автоматично збільшити цю суму на суму середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/чотири квартали. І це аж ніяк не подарунок від ДФСУ! Це — вимога абзацу першого пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ ПК. І як зазначено у цьому пункті, сума такого збільшення щокварталу підлягає автоматичному перерахунку.

Надміру сплаченні зобов’язання

Крім того, після 01.07.2015 сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування у ЄРПН, автоматично збільшується на суму переплати, яка складається із суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ. На суму такого збільшення зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету в звітному (податковому) періоді, або збільшується сума від’ємного значення, задекларована в звітному (податковому) періоді. До того ж помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання з податку вважаються погашеними (тобто переплату буде зменшено). І знову ж таки, це не подарунок платнику податку від ДФСУ чи Мінфіну, а вимоги третього–п’ятого абзаців пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ ПК.

Повернення залишків коштів з ПДВ-рахунку

Новий пункт 21-1 у Порядку № 569 з’явився аж ніяк не випадково. Згідно з пунктом 200-1.6 ПК, якщо на дату подання податкової декларації сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати до ДПІ у складі такої податкової декларації заяву2, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню:

або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов’язань з податку;

або на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку.

Форму такої заяви затверджено додатком 4 до податкової декларації з ПДВ. (Прим. ред.)

Інакше кажучи, у разі якщо сума коштів на електронному ПДВ-рахунку, відкритому платнику податку в органах казначейства, більша ніж він має сплатити до бюджету за підсумками звітного періоду, така сума перевищення може бути повернена платнику на його банківський рахунок. Для цього йому потрібно повідомити ДПІ відповідні банківські реквізити того рахунку, на який будуть перераховуватися кошти.

Сума податку, визначена відповідно до пункту 9 Порядку № 569 (сума, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування у ЄРПН), зменшується на суму податку, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника на дату її подання, шляхом зменшення загальної суми поповнення рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ з поточного рахунку платника.

Як бачимо, зміни, внесені до Порядку № 569, слід розглядати як «нормативно-технічні» правки, якими норми підзаконного акта приводять у відповідність до норм закону.

Сергій Дробоття,

консультант з питань оподаткування

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл