Головбух

Коригуємо ПДВ у разі повернення коштів неплатникам ПДВ за ненадану послугу

  • 26 червня 2015
  • 51

ПРОБЛЕМА

Підприємство — організатор концертної діяльності (платник ПДВ) продало квитки на концерт через агентів (платників ПДВ). У зв’язку з відміною концерту повернення коштів кінцевим споживачам здійснив організатор. Як відкоригувати податкові зобов’язання з ПДВ в організатора?

РІШЕННЯ

Порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ встановлено статтею 192 Податкового кодексу України(ПК).

Коригуванню підлягають суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється:

  • перегляд цін;

  • повернення товарів/послуг;

  • повернення суми попередньої оплати товарів/послуг.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника ПДВ — постачальника, то:

а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку;

б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник ПДВ на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів/послуг (пп. 192.1.1 ПК).

Зменшення суми податкових зобов’язань платника ПДВ — постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками ПДВ на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості (п. 192.2 ПК).

Оскільки у даному випадку кінцеві споживачі (глядачі) — неплатники ПДВ отримали грошову компенсацію за ненадану послугу постачальником — організатором концерту, для коригування податкових зобов’язань у постачальника немає підстав.

Важно

Однак пункт 192.2 ПК не містить обмежень щодо коригування податкових зобов’язань постачальника у разі повернення авансу неплатникам ПДВ.

Повернення покупцю раніше перерахованого ним авансового платежу розглядається цивільно-правовим законодавством як розторгнення (розірвання) угоди.

Тому, на нашу думку, при виникненні обставин, внаслідок яких неможливо виконати умови договору, таке коригування можливе на підставі бухгалтерської довідки.

Оскільки однозначної позиції з даного питання у податківців немає, з метою уникнення непорозумінь при перевірці радимо звернутись за консультацією до податкового органу за місцем реєстрації.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Коригування ПДВ у разі повернення товару фізособою-неплатником ПДВ

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл