Коригуємо ПДВ у разі повернення коштів неплатникам ПДВ за ненадану послугу

48

ПРОБЛЕМА

Підприємство — організатор концертної діяльності (платник ПДВ) продало квитки на концерт через агентів (платників ПДВ). У зв’язку з відміною концерту повернення коштів кінцевим споживачам здійснив організатор. Як відкоригувати податкові зобов’язання з ПДВ в організатора?

РІШЕННЯ

Порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ встановлено статтею 192 Податкового кодексу України(ПК).

Коригуванню підлягають суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється:

  • перегляд цін;

  • повернення товарів/послуг;

  • повернення суми попередньої оплати товарів/послуг.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника ПДВ — постачальника, то:

а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку;

б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник ПДВ на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів/послуг (пп. 192.1.1 ПК).

Зменшення суми податкових зобов’язань платника ПДВ — постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками ПДВ на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості (п. 192.2 ПК).

Оскільки у даному випадку кінцеві споживачі (глядачі) — неплатники ПДВ отримали грошову компенсацію за ненадану послугу постачальником — організатором концерту, для коригування податкових зобов’язань у постачальника немає підстав.

Важно

Однак пункт 192.2 ПК не містить обмежень щодо коригування податкових зобов’язань постачальника у разі повернення авансу неплатникам ПДВ.

Повернення покупцю раніше перерахованого ним авансового платежу розглядається цивільно-правовим законодавством як розторгнення (розірвання) угоди.

Тому, на нашу думку, при виникненні обставин, внаслідок яких неможливо виконати умови договору, таке коригування можливе на підставі бухгалтерської довідки.

Оскільки однозначної позиції з даного питання у податківців немає, з метою уникнення непорозумінь при перевірці радимо звернутись за консультацією до податкового органу за місцем реєстрації.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Коригування ПДВ у разі повернення товару фізособою-неплатником ПДВПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль