text
Головбух

Коригуємо ПДВ у разі повернення коштів неплатникам ПДВ за ненадану послугу

  • 26 червня 2015
  • 51

ПРОБЛЕМА

Підприємство — організатор концертної діяльності (платник ПДВ) продало квитки на концерт через агентів (платників ПДВ). У зв’язку з відміною концерту повернення коштів кінцевим споживачам здійснив організатор. Як відкоригувати податкові зобов’язання з ПДВ в організатора?

РІШЕННЯ

Порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ встановлено статтею 192 Податкового кодексу України(ПК).

Коригуванню підлягають суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється:

  • перегляд цін;

  • повернення товарів/послуг;

  • повернення суми попередньої оплати товарів/послуг.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника ПДВ — постачальника, то:

а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку;

б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник ПДВ на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів/послуг (пп. 192.1.1 ПК).

Зменшення суми податкових зобов’язань платника ПДВ — постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками ПДВ на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості (п. 192.2 ПК).

Оскільки у даному випадку кінцеві споживачі (глядачі) — неплатники ПДВ отримали грошову компенсацію за ненадану послугу постачальником — організатором концерту, для коригування податкових зобов’язань у постачальника немає підстав.

Важно

Однак пункт 192.2 ПК не містить обмежень щодо коригування податкових зобов’язань постачальника у разі повернення авансу неплатникам ПДВ.

Повернення покупцю раніше перерахованого ним авансового платежу розглядається цивільно-правовим законодавством як розторгнення (розірвання) угоди.

Тому, на нашу думку, при виникненні обставин, внаслідок яких неможливо виконати умови договору, таке коригування можливе на підставі бухгалтерської довідки.

Оскільки однозначної позиції з даного питання у податківців немає, з метою уникнення непорозумінь при перевірці радимо звернутись за консультацією до податкового органу за місцем реєстрації.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Коригування ПДВ у разі повернення товару фізособою-неплатником ПДВ

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та читайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль